January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Jun. 24th, 2019

Labie cilvēki Botširkas pašvaldībā atzīmējuši Vasaras saulgriežus, svinību programmas ietvaros bagātinoties ar afgāņu tautas deju dejošanu.

Vienai ģimenes relikvijai pieaugušas kājas. Pat neatceros precīzu grāmatas nosaukumu.
Latvijas 20 gadi? Latvijas valsts 1919-1939?
Pabieza grāmata ar daudzām valsts ierēdņu fotogrāfijām un atskaiti par padarīto.
Varbūt kāds zina precīzu nosaukumu un izlaiduma gadu?

Tie, ar migrēnu, mostas tad,kad pēdējie līgotāji tiek dzīti no zaļumballes, kas notiek parka estrādē, ar skanīgu un jautru "Projām jāiet!".

Otro rītu pēc kārtas mostos uz saullēkta laiku.
Laukos savādāks miegs.

Jun. 23rd, 2019

Pa starpām darbiem, darbiņiem, pastaigām un saulesvannām šajās brīvdienās drīz būšu izlasījusi Zvirgzdiņa "Fon Mērkatces kunga memuārus". Man patīk. Bet visu laiku pūlos apspiest dežavū un meklēt atšķirības no Marģera Zariņa.

Cita starpā 200 visu laiku labāko vieglatlētu sarakstos atrodams arī Uldis Tīrons - kāds talants izniekots, aiz slinkuma metoties filozofijā!

Inesis Feldmanis. Vācbaltiešu izceļošana no Latvijas (1939-1941). – LU Akadēmiskais apgāds, 2012.

1920. gadā likvidēja bruņniecības organizācijas [atņemot to īpašumus] un atcēla dižciltīgo titulus. Šā paša gada 18. martā Latvijas Tautas padome izdeva likumu par pirmskara parādu reducēšanu Latvijas rubļos, kas tikpat kā dzēsa zemnieku parādus muižniekiem. - 8. lpp.

1920. gada 16. Septembrī Latvijas Satversmes sapulce nobalsoja par agrāro likumu, kas faktiski paredzēja lielo zemes īpašumu atzavināšanu (..) rezultātā vācietība Latvijā zaudēja 2 700 000 ha zemes. – 8. lpp.

Nevar nepieminēt arī K. Ulmaņa manuskriptu un viņa nopratināšanas protokolu (..) No šiem dokumentiem izriet, ka vietējo vāciešu ietekmes jūtamu samazināšanu valsts sabiedriski politiskajā un ekonomiskajā dzīvē Ulmanis uzskatīja par pašu galveno un neatliekamāko uzdevumu, kuru arī centies mērķtiecīgi īstenot. – 16. lpp.... )

Šonedēļ ir uzskriets vairāk nekā citkārt - 65 km. Un arī temps pieaudzis. Taču nav itin ne mazākās vēlēšanās skriet kaut kur ar oficiālu laika kontroli, un kādam kaut ko pierādīt. Vienkārši prieks izkustēties. Cik tas ļoti uzskatās pēc manis! Un nākamnedēļ skrējiens uz jūru (un atpakaļ?).

Jun. 22nd, 2019

le club des assasins

es jau saprotu, ka jūs te visi ugunsūdeņus dzert un kopoties krūmos
bet kā jums jaunais refns, a?

kaut kur pēc otrās sērijas jau gribas, lai viņš izmet no seriālu vispār visa normālā atliekas, un viņš, šķiet, to arī izdara, malacis
nu, vienīgais normālais tur ir dēmons un tie momenti, kas izskatās pēc zilā samta

Godīgie draudzeņu komplimenti

Tev nevajadzētu krāsot matus. Ar sirmojošiem izskaties mazliet gudrāka, vismaz nekā parastā Austrumeiropas caca.

Daudz laimes iespejams noorganizet pasam, ipasi, ja uzticas profesionaljiem
Grotas ar kajaku un bez kajaka - snorkelet un lekt
bet ari hiking un biking pa gozo ir loti ok

Laime ir - iespeja aizbraukt kur gribi, panemt masinu un darit ko gribi, nu vismaz mana laime
Sii bija loti laimiga nedelja
Sievietes briviba ir protams materiala neatkariba bet ari speja braukt
Sitie izdangatie celji, visi saurie neizbraucamie un vientuljie un staavie un elpu aizraujosie briiviba un laime ir sai stuuree

Āpši

Lauzam un lauzam galvu, kā saorganizēt pārgājienu, lai izvairītos no bezjēdzīgas iešanas uz sabtransportu, neprasīsi tak nevienam Jāņos aizvest no mašīnas līdz startam...

Variants, ka mēs katrs ar braucam ar savu mašīnu un vienu noliek startā otru finišā man ienāca prātā pēc trīs stundu cirpšanas darbiem dārzā. Ir tulzna no šķērēm, bet ir arī risinājums, bet nu... saprāts, where art thou?

Jēēe, zvērēns, kam alas izeja ir zem kaimiņienes šķūnīša, ir lapsēns. Kaimiņiene viņu redzēja. Kam vēl ir sava ekskluzīvā lapsa dārzā!?

Ciema veikalā impulsīvi iegādātā naktskleita ar jenotu - sirds zagli (!) varēja būt biš platāka uz krūtīm. Un tak M izmērs. Un tak ražots Turcijā pie brangām turku mammām, ne Ķīnā, kuru izmērus var reizināt ar 8.

beidzot...

Arlabunakti!

Jun. 21st, 2019

Nākas atzīt, ka diletantiskajā dārzkopībā mēs kapitulējam laika trūkumam, nekontrolējamai audzelībai, nezālēm, kurmjiem, ūdensžurkiem, zemesvēžiem, laputīm, mazajām zaļajām vabolēm un Kāpostu Baltenim ar ģimeni.
Rozes šogad ir mežonīgi, krāsaini monstri. Aizmirstam, ka rozes saskaņā ar tehnisko specifikāciju ir cēlas, ģībstošas un aristokrātiskas būtnes. Mūsējās ir Bābeles padauzas, izspūrušas un krāsainas, un izpletušās nekaunībā. Nu ja, jau otro ziemu nav nosalušas, un nebija jāapgriež.
Raudene un mežazemenes aug visur, kur vien nav iesējusies rukola un ganu plikstiņš. Piešķirt jebkam dārziņā kādu ģeometrisku formu izdodas uz īsu brīdi, jau pēc nedēļas viss jau tiecas atpakaļ uz pirmatnējo haosu. Pēdējās tropiskās vasaras to, protams, tikai katalizē.
Viss šis aizvien vairāk sāk atgādināt hipiju štābu, sevišķi kopā ar pieneņdzelteno garāžiņu. Lai dzīvo anarhija, kārtības māte.

Izrādās, "dabisks ūdens" ir jaunais melnais.
http://www.bbc.com/capital/story/20190620-why-are-people-thirsty-for-raw-water
Es jūtu, ka arī mēs par to vēl dzirdēsim.:D

Nu, autortiesības, pagaidiet!

Multfilmas "Nu, pagaidi!" sākuma mūzika nav vis oriģinālkompozīcija filmai, bet gan ungāru komponista Tamāša Deāka estrādes kompozīcija "Ūdensslēpes".

Šorīt uz taciņas satiku Pīli ar bērniem. Teleportējās no viena dīķa uz otru. Izteicu komplimentus skaistajai mātei par skaistajiem bērniem. Nu tik uķipuķipuķi mīlīgi cālīši.