January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Apr. 2nd, 2020

Pozitīvais:
- stunda, pusotra, ko no rītiem ilgāk pagulēt;
- mājās 1 sekundi nevis 40 min - 1h vēlāk pēc darba beigām;
- garas pastaigas pēc darba ik pārdienu - tuvumā parks, ezers, lauki ar zaķiem, kazām, aitām, putniem un maz cilvēkiem;
- dabūju pastāvīgo līgumu (pirmais gads paskrēja nemanot);
- var iepirkties darbdienu auto-tirdziņos, kas turpat aiz loga uz ielas (siers, zivis, rieksti, gaļa, vēl šis tas);
- strādāt no mājām ir supermierīgi (man gan beidzot sāk pietrūkt ofisa vides, who knew) - miers, klusums, labāka kafija;
- beidzot var koncentrēties visādiem foršiem projektiem (interaktīvie dashboardi, fakjē);
- izdodas mazliet labāk izvairīties no vainas ceļojuma produktu izmešanas dēļ, jo sanāk biežāk gatavot (brīprātīgā piespiedu kārtā, kā mana mamma saka).

Mājas šrubēšana gan galīgi nav topā. Kad putekļi un mikrobi un zeķes apkārt lēkā - tomēr kaut kā mājīgi. Tā es sev saku.

Negatīvais:
- es gribēju nepirkt neko amazonē, jo fek bezos, bet nu jā, tomēr nenoturējos un pasūtīju pāris grāmatas un sveces;
- tikai kādas 2x ir sanācis izbraukt ar manu mīļo Nmaxi pēdējo 2 nedēļu laikā.

Visā visumā un kosmosā ir OK (es esmu tas suns, kas dzer tēju degošā mājā).

Staatsoper unter der Linden. »Schwanensee«

burtiņi un bilde )

Cik filmu scenāriju par globālo pandēmiju gan šobrīd netiek klusībā rakstīti?!

Tad, kad viss beigsies, un atkal drīkstēs sastapt cilvēkus, tu gribēsi ar tiem tikties?? Pat pēc visa, ko pa šo laiku sarakstījuši internetā? Vai klusībā cerēsi, ka viņi saķers klepu un to dienu nesagaidīs?

kentaurs pret zirgu

manuprāt, kentaurs skrien ātrāk, jo viņam ir automātiskā pārnesumkārba cilvēka galvas formātā
un sver viņš kopsummā mazāk par zirgu
karoč, kentaurs ir reāli ātrāks

tāds skepses kopsavilkums vienuviet

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

Man savukārt šis viss interesē vairāk no cilvēku psiholoģijas viedokļa, jo, vērojot klātienē, kā veidojas masu histērijas vilnis, var labāk saprast 20. gs. pirmās puses notikumus - cik viegli ļaužu prātus pārņem pārliecība.

haha, we are doomed

Aizrakstīju inboksiem par to, ka pirms nedēļas uz PayPal pārskaitīju naudiņas par maksas lietotāju, bet statuss nav mainīts. Pirmo meilu otrdien rakstīju uz billing@klab.lv (viņējais PayPal konts), par to man no Google pasta dēmona atnāca ziņa, ka neesot piegādāts (452 4.3.1 Insufficient system storage). Šorīt forvardēju šo jautājumu uz support@inbox.lv, uz ko saņēmu varenu atbildi:

"Labdien,

Vēršam Jūsu uzmanību, ka esam saņēmuši no Jums e-pastu, kas nav domāts/paredzēts mūsu uzņēmumam. Lūdzam pārbaudīt e-pasta kontakta pareizību!

Paldies!

Ar cieņu,
Inbox.lv
"

daudz burti par likmēm

Tātad tagad totalizatoros uz baltkrievu futeni tiek likti miljoni, jo tas faktiski ir vienīgais reālā un fiziskā sporta veida čempionāts, kas nav pārtraucis savu darbību. 

Tas notiek, jo cilvēkus, kas nodarbojas ar totalizatoru, nekādi vīrusi nespēj apturēt. Tev ir speciāli izdalīts bankrolls, kuru tu vari pacelt līdz līmenim, kad maini pašu bankrollu aka pamatkapitālu augstāk un savāc dividendes, vai arī nolaid viņu līdz nullei, taču darbību nevar pārtraukt - baltkrievu futbols, japāņu korespondentšahs, kubiešu bērnu volejbols līdz 13 gadiem - pofig. 

Tādēļ domāju, uz kibersportu atšķirībā no nožēlojamā baltkrievu futbola šobrīd tiek likti miljardi. Šādi nostādot koeficientus ārkārtīgi stacionārās pozīcijās.

Ja Latvijas valsts budžetu uzliktu uz apbrīnojamo Pari-Match līgas tikai lokāliem līdzjūtējiem zināmo fināla ceturto karti, tas vispār nenobīdītu apbrīnojamo koeficientu uz Fly To Moon komandu 1:7 atsevišķā kartē. Manuprāt šobrīd kibersportā var likt ārprātīgi milzīgu naudu uz dotu vai CS, NENOGRAUJOT KEFUS. Vēl pāris pašizolācijas mēneši, un arī visiem xbetiem nāksies iekļaut kibersportu savā ēdienkartē. Brīdī (kad nedod dies) saslims pirmais baltkrievu futbolists, un nebūs vairs vispār nekā, sāksies pinīgi fantastisks jebatorijs ar e-sporta industriju. Kurā būs nepieciešami eksperti, taču jau šobrīd ir skaidrs, ka līčot no kantoriem ar ekspertīzi varētu būt daudz izdevīgāk, nekā tur strādāt.

Nezinu un neinteresējos, kā ir CS un līdzīgajos, taču vismaz dotā totalizatora principi ļoti atšķiras no fiziskā sporta. Pirmkārt, ir bezjēdzīgi iziet no statistikas. Faktiski jebkurš var apspēlēt ikvienu, visu izšķir draftpiki, motivācija, hotstrīki, morāle, tādēļ nāksies dinamiski kruķīt kefus ar rokām. Kā Pari-Match viņus kruķī ar rokām? Es vienkārši pastāstīšu.
Virtus Pro un Fly To Moon best of five finālā sākotnējais koeficients bija kaut kur 13:1 uz Virtus (domāju, šeit neviens nelika). Tāds viņš saglabājās pie 2:0 Virtus Pro labā, pie 2:1 virtusu labā tas nedaudz nokritās, taču pirms ceturtās kartes, PIRMS CETURTĀS KARTES DRAFTA (!), tas bija 1:7 UZ KARTI!. Pēc tam mēs paskatījāmies draftu, kurā Fly To Moon izredzes bija vismaz manā izpratnē kaut kur apmēram 80% uz uzvaru, ja viņus neautplejos uz skillu, kā tas notika Virtus Pro pusfinālā ar "Hellraisers". Taču atšķirībā no "Hellraisers" man likās, ka autplejot tādus čuvakus, kā Bogdanu, Ženerāli un Alohu ne pārāk ir iespējams, pieredze tur, prasme spēlēt komandā. Ar nelielu pārsteigumu redzot, ka koeficientts nemainās arī PĒC DRAFTA(!!) - biedri, rezumēsim: mums ir 1:7 un tīra uzvara uz rokām - es, protams, cēli iegruzīju savus desmit eiro uz Fly To Moon. Ar ko tas beidzās, tie, kam, vajag zin - FTM vispār uzvarēja finālsēriju. 

Sadaļā "secinājumi": likt uz finālsērijas iznākumu ideja ir ne īpaši laba (pat pie 1:13), uz piekto karti absolūti nē (tur jau nokritās uz 3,5), uz atseviško ceturto karti ar identisku koeficientu gan pirms, gan pēc drafta - jums uzdāvināja 60 eiro.  

Bukmeikeri nevērtē draftus.

napalma smarža no rīta

Skaņa, ko nakts murgos es uztvēru kā helikopterus, kas laižas uz tuvējām slimnīcām strīpām vien, izrādās, ir apakštāva beķerejas ventilācija.

Ikrīta statistika

Iepriekšējā diennaktī veikti 1024 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, infekcija apstiprināta 12 cilvēkiem. LV kopā veikti 16834 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 458 personām
32 pacienti stacionēti, tai skaitā 29 ar vidēju slimības gaitu, 3 ar smagu
Tags:“Šodien mēs uzsākam garu ceļojumu. Autobuss atiet deviņos no rīta un sasniegs Džeksonvilu divos naktī. Tas ir “ekspresis”, kas pietur tikai vienā vai divās vietās. Salonā pārdod sendvičus un kokakolu, krēslu atzveltnes ir atgāžamas atpakaļ, naktī katrs ieslēdz mazu personisku lampiņu kā lidmašīnās. Un stjuarts palīdz mums ērtāk iekārtoties, pieregulējot sēdekļus, nosaucot nākamo pieturu un pastāstot par ainavu aiz loga. Mēs ceļojam cauri Luiziānai, Misisipi un Floridai. Deltas atzari ir plati kā ezeri, tie mirdz saulē, un Meksikas līcis ir zils kā medusmēneša sapnis. Palmas, kaktusi, rododendri, ziedošas pilsētas, tropiskie meži ar biezu augu valsti, romantiskas mājiņas ar mierpilniem mauriņiem, vientuļas, pussagruvušas būdiņas mežos, mirguļojoša jūra, gurdenas lagūnas, nokarenās “spāņu sūnas”, greznas un biedējošas – vienas dienas laikā Dienvidi atklājās mums visos savos kontrastos. Un šīs dienas laikā Dienvidu lielā traģēdija vajāja mūs kā uzmācīga apmātība. Pat ceļotājs, kura skatu ierobežo autobuss un uzgaidāmās telpas, nevar no tās izbēgt. No brīža, kad iebraucām Teksasā, lai kur mēs dotos, gaisā bija jūtama naida smaka – arogantais balto naids, klusais melnādaino naids. Stacijās respektablas, bezgaumīgi ģērgušās vidusšķiras matronas ar skaudīgu naidu lūkojas uz koši tērptām un jautri rotātām jaunām melnajām meitenēm, bet vīriešus aizvaino nepieklājīgi skaistie jauno melnādaino vīriešu ķermeņi, tērpti vieglos uzvalkos. Amerikāniskajai pieklājībai šeit nav vietas. Drūzmējoties rindā pie autobusa, melnādainie tiek izstumti. “Tu taču nedomā palaist to nēģerieti pa priekšu,” no naida drebošā balsī kāda sieviete saka savam vīram.”

Simona de Bovuāra 1947. gada 2. aprīlī

29 no 88 Stokholmas pansionātiem konstatēta saslimšana ar Ķīnas vīrusu Covid 19. Valsts galvenais epidemologs par to esot ļoti izbrīnīts, it kā tas nebūtu ietilpis viņa un sociķu valdīšnas "bara imunitātes" plānā.
Lai mazinātu ētisko stresu medicīnas darbinieku vidū, pirms nedēļas Sociālo lietu pārvalde pieņēma jaunas vadlīnijas intensīvās terapijas pieejamībai, nosakot trīs prioritārās kategorijas. Zemākā, trešā kategorija, kurai lielas slimnīcu noslodzes gadījumā tiks liegta intensīvā terapija, pirmkārt ietver pacientus ar zemām izdzīvošanas izredzēm. Otro kategoriju veido pacienti ar nopietnām slimībām un pacienti, kuru paredzamā dzīvildze nav ilgāka par 12 mēnešiem. Dziļas krīzes gadījumā ārstēšana var tikt liegta arī augstākās prioritātes grupai, tādā gadījumā ņemšot vērā bioloģisko vecumu.
Savukārt sērgas izplatības mazināšanai vakar izsludināti jauni, efektīvi pasākumi, piemēram, aicinot biedrību un apvienību biedrus pārcelt sapulces uz vēlāku laiku un sabiedriskajam transportam un veikaliem uzliekot par pienākumu mazināt drūzmēšanos.
Tags:

Apr. 1st, 2020

"The plague was an epidemic of commerce. The same Mongol roads and caravans that knitted together the Eurasian world of the thirteenth and fourteenth centuries moved more than mere silk and spices."
...
With the luxurious fabrics, exotic flavors, and opulent jewels, the caravans brought the fleas that spread the plague from one camp to another, one village to another, one city to another, and one continent to another.
...
The plague effectively destroyed the social order that had dominated Europe since the fall of Rome, leaving the continent in dangerous disorder.
...
The Mongol Empire depended on the quick and constant movement of people, goods, and information throughout its massive empire. Without those connections, there was no empire."

No Genghis Khan and the Making of the Modern World, grāmatu, ja kas, iesaku.

Нападающий «Зенита» Артем Дзюба рассказал, в теле какой женщины он хотел бы побыть один день.
«Очень трудный вопрос! Трудно сказать. Я никогда не хотел быть женщиной. Но если как в фильмах, на один день…
Понятно, что я люблю Дженнифер Энистон. Хотел бы побыть ей. Она снималась в «Друзьях», встречалась с Брэдом Питтом.
----------------------------
kāpēc grūts jautājums
ellena peidža, protams, lol

Nejauši uzgāju vienu video, kur vienkāršā valodā un ar vizualizācijām pastāstīts par to, ar ko Covid-19 atšķiras no gripas:
https://www.youtube.com/watch?v=FVIGhz3uwuQ

Var rādīt savam ciema žigimantam, varbūt tas kaut ko palīdzēs.

Visaizraujošākās valstis (bez paša valsts) šobrīd, manuprāt, ir ASV, Baltkrievija, Krievija. Tāpēc, ka tām visām ir visnotaļ vieglprātīga attieksme pret Covid-19. Par Krieviju tā kā būtu skaidrs, Baltkrievija vēl joprojām dzīvo visu noliedzot, bet ASV, kā par brīnumu, arī ir visai vieglprātīga. Rezultātu jau var redzēt, vīruss izplatās ārkārtīgi strauji. Ja pie mums visās ziņās vīruss ir gandrīz vienīgais temats, tad tur, cik spriežu pēc vienkāršo jūtūberu attieksmes un pieredzes, pieeja ir daudz vienaldzīgāka. Daudziem nekas dzīvē laikam pat nav mainījies. Nu, paskatīsimies, laiks rādīs. Tiešām aizraujoši.

Pats tikmēr brīvdienās biju iepirkt pārtiku un kopš tā laika neesmu bijis veikalā. Plānoju labi ēdot ar iepirkto iztikt 2 nedēļas. Interesants eksperiments. Iepriekšējā reizē testēju nedēļas iepirkumu. Tas bija vienkārši. Katru dienu eju uz darbu un arī pusdienās ņemu līdzpaņemto vai neēdu vispār neko. Pagaidām nav problēmu. Gan jau kādu reizi uzsūtīšu pusdienas darbā, bet varbūt arī nē. Skatīsimies.

Grūtākais tomēr ir tas, ka trenažieru zāle ir ciet. Sāku ēst ne tik pareizi un lēnām zaudēju formu. Var jau trenēties arī mājās, bet kaut kā pietrūkst motivācijas. Nekas, gan tikšu ar to galā.

Dezinfekcijas līdzekļus sola pievest veikalā nākošajā nedēļā. Labi, tas man der, tad arī kaut ko mazliet nopirkšu.

Iešu pie friziera. Ne tāpēc, ka mati baigi garie, bet tāpēc, ka turpmākos dažus mēnešus neiešu pie friziera. Labāk aizšmaukt tagad, kamēr vēl risks ir esošajā līmenī un pēc tam iepauzēt, nekā otrādi. Nebūšu vismaz pašā koronas plaukumā nesakopies. Darbiņā jābūt smukam.

Jautrāk būs ar zobārstu, tur arī esmu pierakstījies. Jau trešo reizi iešu. Ar 2 nedēļu pauzi katru reizi. Nevar neiet. Ceru, ka šī būs pēdējā reize (šajā piegājienā, es domāju, nevis vispār). Ceru, ka mēs tur viens otru neaplipināsim. Zobārsts man sakarīgs, es viņam uzticos. Mēģināšu arī pats nesaslimt uz to brīdi. Pēc divām nedēļām pieraksts. Būs interesanti.“No 25. marta līdz 10. aprīlim gulēju Ostroumova klīnikā. Klepoju asinis. Abās pusēs trokšņi izelpā, labajā pusē paliek trulāk. 28. martā bija atnācis Tolstojs L.N.; runājām par nemirstību.”

Antons Čehovs 1897. gadā aprīlī

ņam-ņam!

Sātys veikals veic piegādi uz Rīgu! :)
Nu, ko.. būs uz kādu ceturtdienu iemīļotie gardumi jāpasūta! :)
Tags:

Ikrīta statistika

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 48 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 446 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Iepriekšējā diennaktī Latvijā veikti 1003 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā valstī veikti 15 810 Covid-19 testi.
Patlaban ārstniecības iestādēs ir stacionēti 28 Covid-19 pacienti, no viņiem 25 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu.
Vakar tika paziņots, ka ar Covid-19 inficējušies vismaz 27 cilvēki kristīgās draudzes "Zilais krusts" vīriešu patversmē Rīgā. Starp inficētajiem ir gan patversmes klienti, gan darbinieki.
Tāpat ar Covid-19 kopumā ir inficējušies vismaz 26 medicīnas darbinieki.


Sestdien, kad izmetām loku ap Daugavu, ar Ž.tieši par šo runāju. Minēju viņam, ka "bomzīši" un citi no nelabvēlīgas vides būs tie, kas noķers, visdrīzāk neārstēsies un beigās var būt diezgan liels mirušo skaits. Un vakar parādījās šī ziņa par patversmi. Nē, nu labi, ka pamanīja šo perēkli, labi, ka šobrīd ir karantīna. Bet cik daudzus šie cilvēki jau ir aplipinājuši...
Mjā...
Tags:

---

Šorīt pateikšu atziņu, kura rezonēs varbūt vienam cilvēkam no tūkstoša, bet tomēr gribas dalīties šajā atklājumā. Veinam Hasijam un Emīlam Dreiblatam ir pārsteidzoši līdzīgas balsis.

Mar. 31st, 2020

Sapratu, kas mani dara nervozu - divas nedēļas neesmu apkampusies ne ar vienu cilvēku.

Tāpēc pastiprināti ņurcu mājdzīvniekus, īpaši liellopu. No viņa paliek zilumi.