January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Mar. 1st, 2024

Paldies Allaham, vismaz ne Bāliņa.

Eju pa ielu un smaidu. Jo spīd saulīte.

Dārgie cibiņi!

Es meklēju dzīvokli Rīgā. Vēlams 2-istabu.
Par cenām un rajoniem vēlak. Potenciāli tādu, kur ļautu turēt manu vēl neesošo suni.

Varbūt jūs ko zināt?

—-

Paredzamās IKP izmaiņas 2023. gadā.

Lietuva — mīnus 0,3%.
Latvija — mīnus 0,6%.
Igaunija — mīnus 3,5%.

Nu neizskatās, ka Siliņas - Rinkēviča režīms ar kādu īpašu nemākulību izceltos.

Feb. 28th, 2024

American psycho

Šovakar atnācu mājās un sajutos kā 50. gadu amerikāņu vīrs - pārstrādājies, noguris un īgns. Kašķīgā balsī teicu kaķim: "Kur vakariņas? Tu visu dienu sēdi mājās, neko nedari un pat vakariņas nevari pagatavot?!?" Kaķim, kas, liekas, nebija pazīstams ar šo kultūrcitātu, no šoka gandrīz acis no pieres izsprāga.
Pēc tam vien man pašai bija jākļūst arī par 50. gadu amerikāņu mājsaimnieci un jāliek cepties frī kartupeļi bērnam vakariņām un vārīties kartupeļus un olas rītdienai (rīt mājsaimnieci tēlos bērns, kam skolā jātaisa rasols).

zālāju tauriņu indekss

vakar darba dunas vidū nez kāpēc histēriski apraudājos, izlasot, ka Eiropā ir jāuzlabo zālāju tauriņu indekss 
šodien apraudājos vēlreiz, atverot šo līkni
naktīs man uzbrūk tauriņu spoki

Feb. 27th, 2024

teātra vakars

"Spīdolas nakts" Dailē šovakar bija lieliska!
Tomēr labi, ka tik daudz esmu lasījusi Raini, par Raini un Aspaziju.
Lielisks vakars!

Šodienas citātiņš

“Behind every great man is a woman rolling her eyes.”
– Jim Carrey

Feb. 26th, 2024

Liene Linde - "Melnais samts"

Piekrītu recenzentiem, kas saka ka tā filma "paliek ar tevi". ... tālāk ... )

Es no rīta: karstā pannā pie pankūkām eļļas vietā pielēju minerālūdeni no turpat līdzās stāvošās plastmasas pudeles. Vismaz kcik pamodos.

Feb. 25th, 2024

Turpinu slimot

lasīt )

DELFI. Vairāk nekā gadsimtu zinātnieki lauzīja galvu, kā gan vairojas Antarktīdas milzu ūdens zirnekļi, un beidzot viņiem izdevies atrisināt šo mistēriju. 2021. gada oktobrī [Havaju Universitātes jūras bezmugurkaulnieku ekoloģe Eimija] Morana ar kolēģiem ekspedīcijas laikā Antarktikā ienira zem ledus un ar rokām savāca milzu jūras zirnekļu grupas, kas šķietami pārojās, un ievietoja tvertnēs novērošanai.

"Mums tā paveicās, ka varējām to redzēt," saka viens no pētījuma līdzautoriem Ārons Tohs. "Mēs varējām uzzināt par tiem kaut ko tādu, ko iepriekš neviens pat iedomājies nevarēja."

Feb. 21st, 2024

Izpratne par to a enerģija ir nauda, un naudai ir jābūt izteiktai enerģijas izteiksmē kļūst arvien tuvāka.

No Doomberg epasta:


What nearly all market observers get wrong is the nature of the relationship between energy and the economy. Most view energy as an input into economic activity, as though its contribution to gross domestic product (GDP) is no different than the other measurable goods and services that go into that important calculation.
[...]
Energy is not an input into the economy, IT IS THE ECONOMY. Humanity organizes its economic activities to ensure a steady growth in the extraction and exploitation of primary energy because energy is life, standards of living are defined by how much energy is available to be exploited, and all humans everywhere are perpetually seeking a higher standard of living.


(Doomberg gan es nelasu, žēl naudas. Un arī tāds dīvainais prieks par to ka "davai kurinam ogles, pumpējam naftu" man ir svešs. Man ir naids pret Vācijas "energiewende" tuvredzību, un to cik nožēlojama bija zaļo loma apstādinot atomelektrostacijas. Bet nafta un ogle nav atbilde.)

Margarita Perveņecka - Aspirantūra

"Vakar, svētdien, Paulīna karstā ūdenī un baltās, smaržīgās putās atstāja tīru un kārtīgi salocītu savu mazo, padilušo, bet rūpīgi nēsāto apvalciņu.
Ceturtdien, kad uzlauza dzīvokļa durvis, vannā bija jau atdzisis buljons un gaļa sākusi atdalīties no kauliem. Dēls [...] riekšavām izsmalstīja."


Margaritas grāmata ir ļoti drosmīga. Man liekas pārsteidzoši, cik dziļi Margarita ļauj ieskatīties savā būtībā, ko spēj lasītājam atklāt.

Paralēle ar "Gaetāno Krematoss": varonis un viņu atbalstošais tēls, kurš to ļoti un pašaizliedzīgi mīl. Varonis pamet savu atbalstītāju, jo tas viņam nav vairs noderīgs. Varonis sasniedz nebijušus augstumus, bet pilnībā aizmirst par atbalstītāju, kā tam vispār klājas. Atmet malā, kā nevajadzīgu krāmu. Varonis nokļūst bagātā, pārticīgā vidē, bet pats ir ārkārtīgi nabadzīgs, un nespēj neko no labumiem izmantot, viņam nav līdzekļu pat visvienkāršākajam lietām. Varonis ir atstāts vispār bez iztikas līdzekļiem, cenšas sagrabināt vismaz kaut kādas kapeiciņas.

Un vēl tāda ultrakapitālisma vide. Daudzsološus studentus atskaita no universitātes, jo viņiem nav naudas samaksāt. Nekādas runas par stipendijām, atbalsta fondiem, kaut kādu sociālismu, kad valsts pati stutētu savus studējošos. Nav naudas? Mirsti grāvī.

Negribu spoilot, jo salikt "kas īstenībā notiek" bildi kopā no mazajiem fragmentiem ir vismaz puse no lasīšanas prieka. Otra puse grāmatas lasīšanas ir tas, cik dziļi tu ieskaties Margaritas domās, un cik tās ir dīvainas. Atsvešināts, tas ir vārds kas maļas pa galvu.

Feb. 20th, 2024

---

Man tā filma likās ļoti gogoliska "par ko smejamies, kungi, par sevi smejamies".

Feb. 19th, 2024

cibas pirmizrade bija the best pirmizrade.

Zivju laiks.

Mēnesis pirms cerības uz pavasari.
Gavēņa, grūtsirdības un nožēlas laiks. Tam pietrūkst Mežāža godīgā skarbuma, cauri nepārtrauktajiem slapjdraņķiem tas ik pa brīdim pasviež solījumu, ka nu jau drīz un nav nemaz tik traki.
Taču, ja jums nav iespēju vāļāties uz spilvena, ēst austeres, krāsot mandalas un laiski meditēt, tad jūsu resursi šobrīd ir izsīkuši, kaulu smadzenes pievilkušās ledaina drēgnuma, tāpat kā māju sienas.

Ir sācies tumsas laika pēdējais cēliens.
Mēģināsim izdzīvot.

Feb. 17th, 2024

šķiet, labākais komentārs, ko es youtubē izlasīju par alekseja navaļnija nāvi bija
"es neesmu navaļnija politisko uzskatu piekritējs. taču es gribu uzvarēt godīgā cīņā".