January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Apr. 21st, 2019

Smuks sarkans mēness aust.

Kas tā var būt par profesiju ap 1875. gadu?
zimmer...
galdnieks? namdaris?

Dienās izdevās uzrīkot drāmu, traģēdiju un ciešanas ar pāris vārdu palīdzību.

Nē nu kā, ballītes orgkomiteja atgriežas no omulīgas pastaigas no Dobřichovices līdz Berounai, sēž vilcienā, visi nananā kaut ko gvelž huiņu, man aiz muguras apsēžas kaut kāds randoms čuvaks, atskan pazīstamā bundžas atvēršanas skaņa, čuvaks malko savu pivci un kaut ko pats ar sevi sarunājas. Pēc mirklīša viņa sirdī ielīst svētku noskaņa, viņš pagriežas, pastiepj starp beņķiem savu Gambrinusu un viss tāds priecīgi piedāvā sadzert, jo lieldienas taču.

Orgkomiteja šo dāsno piedāvājumu, protams, pieklājīgi noraida. Paldies, bet nē, šoreiz nē.

Čuvaks pagriežas atpakaļ. Noskumst. Nopūšas. Un samērā skaļi pie sevis secina, ka "Nu ja, atkal jau visu salaidu pakaļā. Kā jau parasti. Visu sabojāju. Bet nu jā, ārzemnieki taču." Nopūšas vēlreiz. "Nekas, dzīve turpinās!", viņš mazliet optimistiskāk piebilst.

Toties vakar novēroju, kā kāds čuvaks ēda ribas. Labajā rokā dakša, kreisajā – riba.

Ir diezgan grūti izdomāt, kā jauki nosvinēt Lieldienas, ja:
a) neesmu kristiete;
b) negaršo cieti vārītas olas.

Apr. 20th, 2019

Dmitrijs Prigovs: Grāmata par laimi vārsmās un dialogos

Brīdinājums


Šī grāmata dzimusi no mīlestības uz dialogiem, vārsmām un, dabiski, dabiski – uz laimi.


***
Pasaulē laimes nav
Bet ir miers un brīve
Pasaulē brīves nav
Bet ir apzināta nepieciešamība
Pasaulē nepieciešamības nav
Bet stingrība un samierināšanās
Pasaulē samierināšanās nav
Bet svētlaime un prieks
Un svētlaime
Un svētlaime
Un prieks, prieks, un prieks,
un svētlaime, un svētlaime, svētlaime
un prieks

... tālāk ... )

Jāatzīst, ka Magdalēnas stāsts arī mani diezgan ilgi bija maldinājis, jo katoliskajā tradīcijā viņas sapludināšana ar bijušo prostitūtu Ēģiptes Mariju, kā arī Betānijas Mariju, Lācara māsu, laulības pārkāpēju un eksaltēto beibi, kura metās berzt Jēzus kājas ar saviem matiem un vēl dažām Jaunās Derības sievietēm, ir tik ļoti iegājusies, un tad vēl visas tās frivolās templiešu padarīšanas, kā zināms, ah, un kurtuāzā Provansa, kur ne tikai lavandu lauki, bet arī īstenās relikvijas un visi tie stāsti, tie stāsti...
Tomēr pirms dažiem gadiem pie manis nevilšus nonāca kādas amerikāņu teoloģes (laikam Sjūzenas Haskinsas) grāmata (visnotaļ populārs, nevis akadēmisks teksts), kas viesa mazliet skaidrības par Marijas maldu ceļiem gandrīz divtūkstoš gadu garumā.

35,15 km - aizgāju tāpat vien, kompānijas pēc, paskriet līdzi tiem, kuri gatavojas TET maratonam.

Apr. 19th, 2019

Vīrs nupat mani TĀ aizskāra vietās, ka gribu ne tikai šķirties, izšķaidīt pannu pret, bet arī nebraukt nekādā atvaļināju

Tagad nevaru saprast, is that me, vai tomēr pilnmēness un pienākošās mēnešreizes, bet kamēr nesaprotu, esmu nokaukusies līdz mongoloīdam

man nezkāpēc liekas, viņš ir sapratis, ka viņu filmē

Pašķirstīju zviedru meinstrīma presi, un radās jautājums - kad atnāks latviešiem tie laiki, kad laikrakstu pirmās lapas rotās virsraksti par to, ka latviešu 'baltās varas' vīri to un šo, un latvieši to turpinās pirkt un lasīt?

Neesmu nekāds kritiķis vai teātra mākslas pazinējs tāpēc man PūtVējiņi Nacionālājā izskatījās pēc tāda efektīgi pasniegta (visu cieņu!) tradicionālā latviešu lūzerisma slavinājuma.
Tags:

Apr. 18th, 2019

Hi Respected,

Maza neuzmanība spelčeku pārlūkojot, un visi klosteru priori pēkšņi kļūst apriori.

---

Džeki parunājās.

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/jaunais-zimols-cina-ar-netflix-un-krievijas-kanali-delfi-intervija-ar-tet-sefu.d?id=51005765

Iedomāta saruna.

- Kālab cilvēki tirgo sīpolu mizas?
- Tālab, ka tās pērk, lai krāsotu olas.
- Kālab jākrāso olas?
- Tālab, ka Kristus ir augšāmcēlies.
- Dīvaini. Filmās rāda, ka pret šito palīdz apses miets.

Apr. 17th, 2019

bet vispār, pretīgi

Laika vērotāja piezīmes.

Izgāju uzpīpēt bez jakas mugurā, ir labi.

dārgā ciba, ja nu jums gadījumā zaļās ceturtdienas vakarā nesas prāts uz saviesību, ieskatieties vārdadienu kalendārā un jūs zināsiet, ko darīt un kur nākt šo vakaru pavadīt saviesībā

īsumā par aktuālo

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien pieņēma lēmumu par beztermiņa streika organizēšanu septembrī, ja līdz maija vidum netiks grozīti noteikumi par pedagogu darba samaksu.

Ģenerālvienošanās par minimālo algu būvniecības nozarē stāsies spēkā šā gada novembrī, trešdien, 17. aprīlī, žurnālistiem sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane. Trešdien, 17. aprīlī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludināja grozījumus Darba likumā, šādi sniedzot iespēju būvniecības ģenerālvienošanos nodot publicēšanai Latvijas Vēstnesī šā gada 2. maijā.Šā gada 3. maijā "Latvijas Vēstnesī" tiks publicēta ģenerālvienošanās, kas nozīmē, ka no 4. novembra būvniecības nozarē minimālā alga būs 780 eiro. Visiem, kas strādā būvniecības nozarē, būvobjektos, būvniecības nozares profesijās, būs šis atalgojums jāmaksā. Tāpat ģenerālvienošanās paredz 5% piemaksu tad, ja darbiniekam ir iegūta profesijai atbilstoša izglītība.
Tags: ,

Mūsu viesu namu vada 4 kaķi no kuriem viens pizğī velozeķes un cimdus, bet cits atkal ar uztrenētu ķepu atrauj vaļā ledusskapja durvis un guļ uz spilvena, jo matracis kundzītei par cietu. Un šņāc, kad neļauj dancot pa galdu.