October 2016

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Nov. 12th, 2018

mai kollīg, a vulf from tambou

Kā ir - vai miežagraudiem līdzīgus norobežotus iekaisumus plakstiņu gļotādā ārstē okulists, vai drošāk iet uzreiz pie ķirurga?

Nu re, arī otrs šodienas eksāmens ček.

Pati gan jūtos kā Bābeles torņa drupas.

Kīno vērotāja piezīmes.

Ļoti spēcīgs dokumentālais kīnō - https://www.facebook.com/shoooric/videos/2007653455957942/

***

Latvijas valsts simtgades notikumu izlase Vidzemē

Jau šonedēļ būs klāt ilgi gaidītais 18. novembris, kad ar plašu programmu visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu. Daudzveidīgs pasākumu klāsts tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Latvijas reģionos, bet pasaulē Latvijas vārdu godinās starptautiskā diplomātiskā programma. Svētku dienās gaidāmi vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa būs apmeklējami bez maksas. Veidojot pasākumu programmas, rūpīgi domāts, lai ikvienam cilvēkam būtu aktīvas līdzdalības iespējas un lai valsts dzimšanas diena ir personīgi īpašs notikums ikvienam. Ierosmei – ieteikumi, kas palīdzēs orientēties plašajā 18. novembra piedāvājumā Vidzemē.
18. novembra saullēktā, plkst. 8.11, ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai, kopā iesākot Latvijas valsts dzimšanas dienu un simboliski vēlot Latvijai saules mūžu. Šajā rītā ikkatrs aicināts ģimenes vai draugu lokā godināt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu, kopā muzicēt un ieskandināt Latviju tās lielajā jubilejā. Kopīga Latvijas rīta ieskandināšana ar svētku programmu notiks Rīgā, Turaidā, Gaiziņkalnā, Cēsīs un citviet Latvijā un pasaulē.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no plkst. 10.00 līdz 17.00 būs skatāma izstāde “Cēsu novada rakstainie dūraiņi” – eksponāti no muzeja kolekcijas un iedzīvotāju adīti cimdi, valsts simtgadi gaidot. Tāpat šajā laikā norisināsies interaktīva, izglītojoša izstāde „Pirmais gads”, kas vēstīs par pirmo Latvijas valsts gadu caur Cēsu pilsētas un novada prizmu, apzinot svarīgākās personības un notikumus, kam bija būtiska loma Latvijas valstiskuma izveidē no 1918. līdz 1919. gadam. Plkst. 11.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks ekumeniskais dievkalpojums. No plkst. 14.00 līdz 16.00 Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa jaunsargi stāvēs goda sardzē „Brīvības sardzē”, lai parādītu, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava Latvijas nākotnes veidošanai. Plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisināsies Svētku koncerts, bet plkst. 21.00 Vienības laukumā gaidāms Svētku salūts.

Svētku svinības Valmierā 18. novembrī sāksies plkst. 17.00 laukumā pie Valmieras kultūras centra ar pasākumu „Mūsu gaisma Latvijai” – tajā būs skatāmas no svecēm veidotas uguns spēka zīmes, kopīgi no svecēm tiks izveidota arī Latvijas kontūra. Savukārt plkst. 18.00 Valmieras kultūras centrā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts koncerts, kurā piedalīsies vokālā grupa “Latvian Voices”, bet plkst. 21.00, pēc svētku koncerta, grupa “Apvedceļš” priecēs viesus Svētku ballē.

Jūrmalā valsts svētku svinību ietvaros plkst 10.00 Dubultu baznīcā norisināsies dievkalpojums, kurā piedalīsies ansamblis “Svīres”. Svinību programmas turpinājumā paredzēts pasākums “Gaismas ceļš” – vairāk nekā 8500 sveču veidots ceļš, kurš vīsies cauri Jūrmalai 20 km garumā no Lielupes tilta Bulduros līdz Ķemeriem. Plkst. 19.00 pie Kauguru kultūras nama norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas simtgades svētku koncerts un uguņošana un tiks pasniegta dižā svētku torte.

Madonas Saieta laukumā plkst. 10.00 norisināsies svinīgs svētku pasākums “Tiekamies rakstainos cimdos”, savukārt plkst. 11.00 kinoteātrī “Vidzeme” būs skatāma animācijas filma “Saule brauca debesīs”. Rozes Stiebras veidotā animācijas filma ir par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Pēcpusdienā, plkst. 17.00, Saieta laukumā būs skatāms ugunsšovs un svētku uguņošana.

Valsts simtgades svinības Smiltenē tiks atklātas ar koncertu “Mūsu dziesmas Latvijai”, kas sāksies plkst. 15.00 Smiltenes Kultūras centra lielajā zālē. Koncertā piedalīsies Olga Dreģe, Rēzija Kalniņa, Aija Andrejeva, Ieva Akuratere un citi Latvijā pazīstami mūziķi. Plkst. 19.30 Baznīcas laukumā norisināsies Svētku sadziedāšanās kopā ar Smiltenes novada ansambļa un solistiem. Aptuveni 20.40 būs skatāms gaismas projekciju stāsts uz Smiltenes Ev. lut. baznīcas fasādes. Plkst. 21.00 turpat, baznīcas laukumā, norisināsies kopīga Latvijas himnas dziedāšana, Smiltenei vienojoties ar pārējo Latviju un visu pasauli, kā arī svētku uguņošana.

Limbažos iedzīvotāji aicināti 17. novembra vakarā plkst. 23.00 pulcēties Vienības parkā un iesaistīties Latvijas valsts simtgades sagaidīšanā ar savu veltījumu – publiski atskaņojot dzejas, prozas, dziesmu, mūzikas vai dejas priekšnesumu. Iedzīvotāju kopdarbs ir arī izstāde “Sirds cimdi Limbažos”.
Savukārt Valkas pusē īpašo cimdu stāstu vēstīs izstāde “Simts cimdu pāri Latvijas simtgadei” Vijciema tautas namā. Svētki tiks svinēti 17. novembrī, aicinot sasildīties pie jaunsargu iekurta ugunskura un godinot jauniešus „Brīvības sardzē” no plkst. 10.00 skvērā pie LPNP pieminekļa. Bet plkst. 16.30 Valkas pilsētas kultūras namā gaidāms svinīgais koncerts un balle.

Tiem, kuri vēlas nomodā sagaidīt arī jaunās simtgades pirmo dienu, no plkst. 23.00 būs iespēja dejot Simtgades klubu nakts pasākumos, kur tiks atskaņota tikai pašmāju mūzika. Sekojiet līdzi informācijai savā iecienītajā izklaides vietā.

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Plašāka svētku programma un informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem Kurzemē un citviet: www.LV100.lv/18novembris.

Visi promocijas eksāmeni nolikti. Atlicis vien nieks - uzrakstīt un aizstāvēt disertāciju.

arī mammas cimdiņš tur būs

lasīt tālāk )
Tags: ,

No anotācijas Paulu Koelju grāmatai "Hipijs": "Paulu un holandiešu meitene Karla izdzīvo īsu, intensīvu mīlas stāstu."

par darbu

Prezidents «atmet atpakaļ» likuma grozījumus par samazināto virsstundu apmaksu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 9.novembrī, nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimai Darba likuma grozījumus, kas nosaka – gadījumos, kad nozares ģenerālvienošanās paredz minimālo algu, kas ir būtiski lielāka par valstī noteikto, uzņēmēji par virsstundu darbu varēs maksāt mazāk.
Valsts prezidents atzinīgi novērtē Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS), Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un Ministru kabineta paveikto – lai mazinātu ēnu ekonomiku un plašāk iedzīvinātu Darba likumā paredzētās iespējas – slēgt nozares ģenerālvienošanās, informē Valsts prezidenta kancelejā.
Tomēr Saeimas pieņemtie grozījumi Darba likumā, pēc prezidenta domām, vērtējami kā fragmentāri un nepietiekami izstrādāti.
Vējoņa ieskatā, mēģinot sekmēt vienas vai atsevišķu tautsaimniecības nozaru iznākšanu no ēnu ekonomikas, nav pietiekami izvērtēti riski saistībā ar šī regulējuma taisnīgu piemērošanu citās nozarēs.
"Valstij ar likumu jāgarantē taisnīgas iespējas visiem.
Apkarojot ēnu ekonomiku vienā nozarē, nedrīkstam nelabvēlīgākā situācijā nostādīt citas nozares darba devējus un darbiniekus," norāda Vējonis.
Pēc viņa sacītā, nevar tikt atbalstīts regulējums, kas potenciāli no ēnu ekonomikas iznākošus uzņēmumus nostāda priviliģētā situācijā iepretim tiem uzņēmumiem, kuri jau šobrīd godprātīgi maksā nodokļus un piedalās kopēju sabiedrības vajadzību finansēšanā.
Likuma nodošanu otrreizējai caurlūkošanai lūdzis tiesībsargs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Ārvalstu investoru padome un Bērnu slimnīcas bērnu ķirurgu arodbiedrība.
Likuma izstrādes gaitā būtiski iebildumi par likuma saturu un atbilstību Satversmei bijuši arī Saeimas Juridiskajam birojam.
"Likumdošanas procesā izteikto iebildumu par ticamiem satversmības riskiem ignorēšana nestiprina iedzīvotāju uzticēšanos Latvijai un likumiem, bet tieši pretēji – vājina tiesiskumu un pārliecību, ka visiem tiek piedāvāts taisnīgs un godīgs risinājums," norāda Valsts prezidents.
Nododot likumu otrreizējai caurlūkošanai, Valsts prezidents aicina Saeimu izvērtēt 1.novembrī pieņemto Darba likuma grozījumu samērīgumu un rast līdzsvarotu un Satversmei atbilstošu risinājumu.
Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane paziņojumā medijiem norāda, ka Valsts prezidenta lēmums raisa neizpratni un nožēlu,
jo "vairāk nekā 30 tūkstošiem būvniecībā nodarbināto, kuri šobrīd saņem minimālo algu, ar ģenerālvienošanās noslēgšanu paredzētajā termiņā 2019.gada jūlijā neiegūs plānoto algas pieaugumu un sociālās garantijas".
"Gan darba devējus un darba ņēmējus pārstāvošās organizācijas, gan Ministru kabinets ir sniedzis pārliecinošus argumentus par likumprojekta atbilstību Satversmei. Tā ir moderna un Eiropas valstīs izplatīta prakse normatīvisma mazināšanai un nozaru pašregulācijas veicināšanai. Diemžēl jāsaka, ka ar šādu Valsts prezidenta lēmumu aplokšņu algu maksātāji būvniecības nozarē ir guvuši uzvaru," sacīja Fromane.
Latvijas Būvuzņēmēju partnerība turpinās darbu pie tā, lai būvniecības ģenerālvienošanās galu galā tiktu noslēgta, skaidrojot tās nozīmi jaunievēlētās Saeimas deputātiem. Fromane ir pārliecināta – otrreizēji caurlūkojot likumprojektu Darba likuma grozījums, deputāti to atbalstīs.

KONTEKSTS
Pēc vairākus mēnešus ilgām diskusijām aizejošās 12.Saeimas pēdējā plenārsēdē 1.novembrī pieņemti Darba likuma grozījumi, kas paredz: gadījumos, kad nozares ģenerālvienošanās paredz minimālo algu, kas ir būtiski lielāka par valstī noteikto, uzņēmēji par virsstundu darbu varēs maksāt mazāk – nevis 100, bet gan 50% apmērā. Pret izmaiņām to apspriešanas gaitā iebilda tiesībsargs, Ārvalstu investoru padome Latvijā, LTRK, kas prognozēja, ka šī norma tiks apstrīdēta Satversmes tiesā.
Attiecīgos Darba likuma grozījumus lobēja Latvijas Būvuzņēmēju partnerība – būvnieki, kuri noslēguši ģenerālvienošanos.
Tags: ,

DELFI. Latvijas Pensionāru federācija (LPF) Saeimai dāvinās ar adītu cimdiņu motīviem noklātu Latvijas karti, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija. Tā ir 2,3 metrus plata un 1,2 metru gara, līdz ar to, kā norāda Siliņš, būtu vēlams dāvanu ienest pa Saeimas galveno ieeju. Federācija vēlas dāvanu Saeimai nogādāt ceturtdien. LPF iesniegumu Saeimas prezidijs izskatīs pirmdien.

Idiotu maršs

Protams, jebkura balsošana internetos ir bulšits un jebkurš saraksts, kuru atlasījis Kreipāns, arī dodas tajā virzienā. Tomēr arī uz visa tā fona šis pasākums nevar atstāt vienaldzīgu - ielikt sarakstā un pēc tam iebalsot Top3 cilvēku, kurš vispār neko vēl nav sasniedzis, ielikt futbolistus, kuri vispār neko nav sasnieguši, Balderis zem Skrastiņa utt. utml. Tāpat arī pēc Miglinieka un Vētras ieraudzīšanas es devos internetos meklēt vietni lv100.politiki.com, kur cerēju nobalsot par Vili Lāci un Augustu Kirhenšteinu.

Patriotisma vērotāja piezīmes.

Ja visu pareizi saprotu, tad šī būs tāda kā patriotisma ejakulācijas nedēļa, orgasms gan varētu nebūt tik kvalitatīvs kā cerēts, jo koitus ar Latvijai 100 tomēr ir stipri pārvilkts garumā, pārlieka centība no visu iesaistīto puses un uzspēlētas baudkāres pilnās ainiņas jau pašā priekšspēles sākumā pārliecinoši pārvarēja to nelielo attālumu, kas šķir māksliniecisku erotiku no bezgaumīgas pornogrāfijas. Situāciju varētu glābt pilsoniskā iniciatīva, Latvijas iedzīvotāji visu šo nedēļu savās ikdienas gaitās varētu doties ar degošām lāpām rokās, tas pilnīgi noteikti pievērstu mums visas pasaules uzmanību un pārējās nācijas mūs sāktu daudz vairāk cienīt, nekā pēc kārtējā mazlietoto bruņmašīnu iepirkuma vai akcijas "Cimdotā Latvija", kuru aprūpēt apņēmušies veikala „Hobbywool” meistari.

Šadurskis, protams, ir viens mazpatīkams tips, taču, kad viņš saka, ka jāmāca programēšana nevis komunikāciju zinātnes, tur nu viņam nevar nepiekrist. Jūs taču negribēsiet, lai jūsu bērns pelna iztiku šādā veidā:

... tālāk ... )

Kauns pa visu ģīmi i vecākiem, i dzimtenei.

Nov. 11th, 2018

laiska svētdiena

burtiņi un bilde )

Un vēl ciemā parādījusies jauna ceļazīme - sargies velo! Nevis brīdinājuma trīsstūris, līdzīgi kā nedaudz tālāk stāvošā, nu jau kādus gadus aktualitāti zaudējusī, sargies govju, bet tīri amerikāniskā garā - lasi un priecājies. Labi, ka jāpiesargājas tikai no velo un nebija jāraksta saliktiem pakārtotiem teikumiem kaut kas tāds, kā, piemēram, Uwaga! Šajā ielā mīt viena traka ģimenīte, kura to vien dara, kā uz maiņām vaktē automobīļus, lai mestos tiem zem riteņiem.

Nov. 10th, 2018

Mārtiņu vakars

Paldies visiem, kuri sastādīja kompāniju. Bija jauki 👌 Tā kā man tagad visi viesi aizgājuši, es ar celšos un velšos. Piedodiet tie, kas plānoja mani sabučot ap 20.00 😁

kur palicis sociālais taisnīgums 2

Lielākoties visi zina maziedarbīgās sociālās reklāmas, kas aicina pirkt sociāli atbildīgi iegūtus banānus un ētisku šokolādi, tajā pašā laikā aicinot neiegādāties sociāli bezatbildīgi iegūtos banānus un šokolādi. Šajos plakātos parasti attēloti mazlaimīgi bērni no trešajām pasaules valstīm un nostrādājušies vīrieši un sievietes no apmēram tām pašām vietām.
Visiem žēl šo sazinkuru vietu vīriešu un sieviešu. Un bērnu.
Bet! Paraudzīsimies tak apkārt!
Rēķinus par mizkastes* izvešanu mums atsūta pārstrādājušies grāmatveži no visādām mizkastu firmām, un, pat, ja tas ir automātiski piedzemdināts rēķins, to droši vien ģenerējis pārstrādājies programmētājs ar uzsēdētiem hemoroīdiem (nav ko smieties, tā ir briesmīga padarīšana). Bail iedomāties, ko izcietušies visi jaunizceptie personu datu aizsardzības speciālisti, kuri sacerējuši kalambūrus un oksimoronus par jūsu personu datu nodošanu vai nenodošanu un visas primātuma, atvainojiet, privātuma polītikas,informētību par kurām jums jāapstiprina, ja gribat, lai jums izved šito te pašu mizkasti. Cik nelaimīgu juristu nav naktīs raudājuši uz čupas dokumentu, kuros apdaiņotas direktīvu prasības un patērētāju tiesības, un represijas, kas iestāsies, ja jūsu uzņēmums gadienā nejauši kaut ko pārdos, vai nedod dies, nopirks no Vānes pagastā reģistrētas firmas, kas papildu kārklu mizu maukšanai tik pat nejauši sadarbojusies ar Ziemeļkorejas bebru audzētājiem.
Jānulūk! Ja nu mums kas pietrūkst, tad sociālās reklāmas šī bezjēgā nostrādinātā biroja planktona aizsardzībai.
Pircēj! Ieskaties acīs nelaimīgajam personu datu aizsardzības speciālistam un ātrāk spied pogu Piekrītu!

* Par mizkasti. Vienīgais pieklājīgais skaidrojums miskastes vārda izcelsmei ir Mizu Kaste. Tāpēc uzstāju, ka pareizi ir mizkaste jeb mizene.

Kamēr jūs te... tfu... kamēr jūs tur guļat, urbinat degunus un ēdat brokastis, te ciemā iebraukuši vācu tanki un parādījušies vīri formastērpos, kas ne tuvu neatgādina Latvijas armijas kopīraitēto pikseļu rakstu. Labi, ka biju kedās un paguvu aizmukt.
Ziņojiet, kur nākas, sitiet bērnus padusē un ejiet skatīties! Kad vēl tādus ērmus redzēsiet.

Mārtiņi

Atgādinu, šodien no 14.00 gaidu bučas Piecos Vilkos. Laikam tomēr ilgāk, kā biju plānojis sākumā, līdz kādiem 21.00.

Nov. 9th, 2018

Tuvāk nekā Madridē

Ja nu kādam ir interese, tad ir vērts izmantot iespēju un pavasarī aizbraukt uz Vilsona Turandotu Viļņā.