January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Aug. 18th, 2019

fon Blankenhagens - Baltijas landesvēra dzimšana

(..) Kopš 9. novembra mēs lēnām tuvojāmies katastrofai. Vācu vienībās pēc krievu parauga bija izveidotas kareivju padomes.
Viņi ar varu pārņēma vadību un sāka rīkoties. Mani tas neizsakāmi aizskāra. Mēs jau bijām to visu izjutuši, bet tagad to pašu piedzīvot ar vācu karaspēka karavīriem – ar tiem pašiem zilpelēkajiem, kuru neaizmirstamo ienākšanu bijām pieredzējuši tikai pirms dažiem mēnešiem un par kuru uzvarām Francijā jūsmojām, – tas sagrāva manas cerības un ticību, un šķita, ka pamats zem kājām zūd.
Jau sen bijām pamanījuši, ka frontes aizmugure, kas atradās zemē, un vienības, kas pirms astoņiem mēnešiem bija okupējušas Tērbatu, atšķiras kā diena pret nakti. Karaspēka vienība drīz pēc ienākšanas Tērbatā tika pārsūtīta un tagad lēnām noasiņoja Rietumos. Vienīgi pie krievu robežas vēl stāvēja vairāki labi pulki, tomēr tagad tie jau lēnām vilkās atpakaļ. Aizgājušo vācu kareivju vietā boļševiki atnāca bez kaujas. Sarkanie plūdi lēnām, bet neatturami vēlās pāri zemei.
Frontes aizmugures kareivju padomes varoņus tas skāra maz. Viņiem karš bija beidzies un prātā tikai viena doma – pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās. Kas notiks ar mums, nevienu neinteresēja. Bet mēs bijām sevi apliecinājuši par vācu lietu, tāpēc, nenoliedzami, tiksim pakļauti sarkano atriebībai...
Disciplīna frontes aizmugures nodaļās kļuva arvien vaļīgāka. Kareivju rupjā pašdarbība un zagšana īsti pat netika sodīta. Ne visi virsnieki spēja nodrošināt disciplīnu komandā. Bija ļoti rūgti noraudzīties šajā sabrukumā, vēl sāpīgāk – pēc tik īsa laika tikt atbrīvotāju nodotiem.
(..)... )

"Ja esi bijis saulē, redzējis to, jutis siltumu un gaismu, tad ar atspulgu peļķē vairs nepietiek

Ļoti, ļoti patika vēsturnieces Ineses Dreimanes, kura ir arī JRT izādes "Vēstures izpētes komisija" konsultante, romāns "Vēstule ar pielikumu".
Viņa raksta raitāk un saistošāk nekā lielākā daļa pēdējo gadu vēsturisko romānu autoru, bez nevajadzigām cakām un aptuvenībām. Skaidra, noteikta balss, sievišķīga, bet bez neirotiskuma vai sīrupainas diplomātijas. Tēmas - mīlestība, nesamierināšanās, laiks un atbildība: laiks, kurā dažbrīd varēja izvēlēties vien starp lielu un mazu nodevību, un atbildība, kuru jānes, neattaisnojoties ar laiku. Visai neparasta grāmata un attieksme nu jau mūsu laikā, kad attaisnošana tiek pieprasītas gan apstākļu sakritību, gan personisku īpatnību dēļ, un nekas vairāk kā juridiska vai sociāla indulgence šķietami nemaz nav vajadzīgs.
Noskaņa un iedarbība mazliet atgādina Sofijas Oksanenas grāmatas un Andžeja Vajdas filmas, kurās arī vēsture turpinās šodien un atklāsmes ir tik personiskas, lai melnbaltais attēls arī nezinātājiem kļūtu krāsains.

Mazo zilonīšu sala. Vot tagad ij nezinu ko vēl lai sadara, ibo iet ārā 35-40 kn vējā ar pūpoliņiem negribas.
Iedzers tsipuro un apēdīs kādu oktopusiju!

Un man pazvanija un pajautaja vai nevelos brokastis un ja velos ko
Un man atnesa burvigakas brokastis - kafiju, omleti, auglus - atradu taas uz terases !
Tad vel labas zinjas epastaa - angel stradaa pie mana rakstinja (vinu sauc Angel, tur nav mistikas)
Pilniga nirvana apkart, putni chirina, strautinjs chalo, Buda smaida, skatos spogulii - grumbas jau izzudusas

Laikam esmu jau nomirusi un attapusies paradizee
Varbut tas emiraatu airlines iekrita okeana
Bet seit ir paradize
Plasa akmens maajjnja, ar Budu un puukji, dzunglos, bet nav odu ! Nav karstuma! Ir viss un loti labs (wwww darbojas pat uz terases), karsts udens, dzeramaa udens mucinja, pat vusadi skaistuma kopsanas pricendalji utt

Lai iet arī uguņošana.
... )

Aug. 18th, 2022

Esmu shokaa! Briniskigakais retrits kadu enu redzejusi ! Gulta ar baldahinu, plasi, omuligi, terase ar atzveltneem uz dzungliem, Budu un strautu, tads miers un skaistums
Programmaa kapsana vulkaanaa 2.30 (tresdien)

Aug. 17th, 2019

mums te dotā kopā ar rudens saulrietiem ir sākusies devītā internacionāle
vissasodītākais most adrenaline sports nowadays, zēniem un meitenēm, kas domā ne tikai ar sēžas puslodēm
pirmajā manis atbalstītās kibersporta organizācijas fnatic kartē pret EG, bļaģ, likās, ka divreiz nošāva konkrēti mani, un tas ir tikai sākums
bet kā mēs šo karti nospēlējām! kā džeki to izdarīja!

šis totālais heitpiks, es nezinu, kā to savādāk nosaukt, pret ogrmagu uz hārdu - kristaločka un magnuss
pirmo, esmu pārliecināts, mēs nopizģījām no EG (pasakiet, ka tas nav tā - EG pēdējos internešanalos vienmēr spēlē ar tiem, hm, nesabalansētajiem varoņiem, ar kuriem spēlē team secret, vienmēr!), a ar otro pateicām visu, ko domājām par to ogru hārdā, kas cēli var sadalīt fārmu ar svenu uz līnijas - bet pret magnusu ar džagernautu, sorī, biedri

Noķert rudens sajūtu 10. augustā...
Ārā bija tik mitrs, ka sākumā krietnu brīdi pavadīju sildot aizsvīdušos objektīvus.

Nobeigumā redzams, cik jautri ir apstrādāt lauku, kur elektrības kabeļa vilcēji SIA "Kvēle" pamanījušies pārrakt drenu.
... )

Pa ceļam starp diviem laukiem sanāca arī šī gada vienīgā ražās kulšanas fotosesija.
Šoreiz pie Emburgas, blakus tiltam pār Lielupi.
Esot neliela saimniecība, tikai ap 800 ha apstrādājamās zemes...
... )

Aug. 16th, 2019

Interesanti vērot kā tavi vienaudži kļūst aizvien reakcionārāki un konservatīvāki. Vienlaikus ar vingrinājumu pamanīt šīs pārmaiņas sevī pašā.

Avotos šodien piektvakars iezvanījies pavisam agri, saulei vēl gandrīz zenītā esot.
Vēl pirms stundām trim, kad sēdēju vietējā frizētavā uz dīvāniņa un, gaidīdama kad meistarīte atbrīvosies, šķirstīju 2013. gada žurnālu "Klubs", pavērās durvis, iebāzās kāda dzīves apbružāta fizionomija un ārkārtīgi pieklājīgi apjautājās, vai nevaru izpalīdzēt ar vienu eiro.
Lūgumam atteicu (varbūt pat būtu apžēlojusies, bet man nudien makā nekas no skaidrās naudas monētām nemētājās, un bija pamatotas bažas, ka atlikuma no piecīša vīriņam nebūs), tautudēls nozuda, un frizierīte ieteica, lai savu somiņu pārceļu uz plaukta pie spoguļa - tālāk no durvīm, drošs paliek drošs.
Tik tikko biju savā piemājas bodītē atjaunot dienišķās pārtikas devas, un, kamēr liku pirkumus uz letes, pie kases pieskrēja iepriekšējam ļoti līdzīgs vīriņš un kasierei lūdzoši jautāja:
- Madam, a pivka do zavtra ņe dadjite?
Kasiere papurināja galvu un turpināja skenēt manu vakariņu sastāvdaļu svītrkodus.

- Ņikak, ņikak ņeļzja?

- Ņet, Koļa, na etot raz - ņikak.

Koļa izgrūda kaut ko vidēju starp smagas vilšanās nopūtu un ievainota zvēra rēcienu, apsviedās un izskrēja no veikala. Droši vien palūgt eiro kādam garāmgājējam. Un pēc tam vēl kādam.

- Traki ir ar viņiem, - man teica kasiere. - Ap desmitiem vakarā, tad visspār ņemas kā dulli, rāpo uz ceļiem, lūdzas, draud, spārda durvis, kad slēdzam ciet... Bet vajag jau pa labam, kā nekā tepat vien visi dzīvojam.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0048969719338380

sis ir tas raksts, kas man prasija +10 kg (tagad ceru 3 nedeljas visus 10 nomest)

(raksts vel nav gala versija, drusku drebu bailees, kadas bus tabulas un figures)

---

Iedomājos par savdabīgu tiesiskās vides problēmu. Ja jūs piekarināt pie griestiem mušpapīru, vai netālu dzīvojošais zirneklis nevar vērsties konkurences padomē par mājas īpašnieka negodīgu intervenci?

DELFI. Aculiecinieks atrod simpātiskus pūpēžus

Aug. 15th, 2019

Patiešām nekā jauna zem šīs saules - kad Google darbinieks publisko dokumentus par Google manipulācijām un melno sarakstu, viņu mēģina pasludināt par psihiski slimu. Jo jābūt taču nenormālam, ja nesaprot "labo un pareizo" labumiņu.
Neesmu iedziļinājusies priekšvēsturē, bet interesanti, vai Project Veritas jau agrāk ir pasludināts par krievu aģentiem vai to darīs tikai tagad.

https://www.projectveritas.com/2019/08/14/google-machine-learning-fairness-whistleblower-goes-public-says-burden-lifted-off-of-my-soul/

Google whistleblower Zachary Vorhies
Tags:

No nometnes

B atgriezās aizvakar, ko nosvinējām Yakuzza. Vakar bijām uz Izcilajiem modernistiem. Ļoti iesaku.

Dienas sašutums (pamatots saskaņā ar punktu 7.3.4)

Jaunkundze vēlējās pierakstīties Nacionālajā Bibliotēkā.
Nesanāca, jo zebiekstei nebija mammas parakstītas atļaujas apstrādāt savus 17 ar pusi gadus vecos īpašos datus.
Tas ir pizģec, draugi! Bibliotēkā, Karlo! Bibliotēkā!
Bankā gan viņai kontu atvēra, lai es tur varētu skaitīt savu naudu, bez vecāku piekrišanas. Tur atļauju nevajag.
Kad zebiekstei vajag pie ārsta, tad man pierakstot jādod viņas telefona numurs, jo ja nu iestāde piezvanīs man un pateiks, ka vizīte atcelta Citai Personai! Bērnam šādos te lūk, precību gados ir tiesības, saproties, atteikties no ārstniecības, bet nav tiesības parakstīt jopcik papīru par saviem gandrīz pilngadīgajiem datiem. Ko viņai tur prasa -kur nauda stāv vai?
Kaut kas ir sapuvis dāņu karaļvalstī, dārgā draudze.

Upd! Bet paga, priekš kam bibleni, ja no 16 gadiem var iet šaut ar bīsi?

Šodien, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienā, Tā Kunga 2019. gada 15. augustā, man bija lieliskā iespēja vērot manas visu laiku mīļākās pilsētas - dzimtās Rīgas - panorāmu no kāda katoļu baznīcas torņa, kurā biju nokļuvusi, pateicoties draudzīgai akadēmisko taku ceļabiedrenei. Un tā mēs abas tur stāvējām un debesīs raudzījāmies - grēcīgas, nejaunavīgas, tik ļoti pasaulīgas un tomēr laimīgas. Vismaz tā man tobrīd šķita un arī šobrīd šķiet.

---

Man 46%

https://meduza.io/games/skolko-ya-zhivu-pri-putine-kalkulyator-meduzy?fbclid=IwAR0-larUneap2o-jJi9hycTobf5om6LULP6ZE5e3oWBTF-8MwhSwY82KSAs