January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Jun. 21st, 2021

Polārā mitrene līksmo! Pie mums jau vakar bija diezgan labi pēc nolijušujamajamajiem lietiem, bet šorīt vispār - pamodos - aiz loga slapjš, auksts (16 grādi), pilnīgi var garroku pletkreklu, džinsas un zeķes uzvilkt!
Uzreiz parādās enerģija spriņģot!

Tropiskās kaltenes lai stāv pie ratiem!

Vakar uztaisīju auksto zupu (team kartupeļi) lielākajā bļodā, bet tik un tā pusnaktī izbeidzās (skatoties moto gp un ama mx). Protams, pa vidam likās, ka vēders pārsprāgs, bet, diežēl, sanāca baigi garšīgā un apstāties nebija variants.

Nu ko lai saku. Lieliska vasara!

Tikai bez straujām kustībām, lūdzu. Labāk vispār bez tām. Vienkārši guļat ēniņā, malkojat daikiri un izbaudat beidzot tādus civilizācijas labumus kā e-pastā uz ASAP atbildēt ar: "siesta" un "mañana". 🙂
Tags:

Haijama uzruna Saulgriežu rītā

هر دهل که اسیر محنت اوست خوشست
هر سر که غبار سر آن کوست خوشست
از دوست به ناوکً غم ازرده مشو
خوش باش که هر جا آید دوست خوشست

Parindenis
Ik sirds, kas valdzinājumā sāp, ir līksma;
Ik galva, kas putekļos guļ tās ieliņas sākumā, ir līksma.
Neņem ļaunā drauga mazās skumju bultas,
Līksmo, jo viss, kas nācis no drauga, ir līksms.

P.S. No konteksta nav noprotams drauga dzimums un attiecību tuvums. Izvēlējos neitrālāko tulkojumu, šķiet, vairums atdzejotāju tomēr raksta "mīļotā".

Jun. 20th, 2021

Zinu, zinu, bet neteikšu, kur saulīte nakti guļ.

Katrs, kurš gājis vasarā pa Avotu ielu, zina, ka Vesperēs Saule ir Vecajā Ģertrūdē, bet uz Matutina laiku - jau Pāvilbaznīcas tornī.

iz vecā rasista atklāsmēm

Principā ļoti svarīgi, lai anglosakšu kundzība pasaulē saglabātos pēc iespējas ilgāk. Jo eiropiešiem šajā pasaulē ir ne tā nekomfortablākā vietiņa. Pasaule bez hierarhijas nav iespējama. Ja anglosakšu dominance zudīs, vietā nāks kāda cita. Un vienalga, vai tā būs Ķīna, Islāma kalifāts, svētā Floida rasisti vai vēl kas mūsdienās vēl neparādījies, ne pie viena eiropiešus negaida nekas labs. Īstenībā nevienu, taču mums ir ko zaudēt. Tā kā varat gānīt “āmurikāņus” ik rītu, taču vakarā, pirms ar viskija glāzi atlaisties klubkrēslā pie iemīļotā seriāla, palūdzat dieviņu, lai NATO zeļ un plaukst. Jo bez tā nebūs ne viskija/vīna, ne ērtā krēsla, ne seriāla.
Tags:

Ko es šodien izdarīju?

Saulē nodedzināju koši sarkanu pauri un atjaunoju savu CV, ar kuru iemetu kādiem pieciem vakances sludinātājiem.

Lai gan biju nolēmis šo vasaru pavadīt atvelkot elpu, jāatzsīst, ka kaut kā nesēžas.

Pagātnes izteiksmē viss kļūst nostalģiski saldenrūgts

...and love was in air and so it began...

Trešo dienu dungoju.

https://www.youtube.com/watch?v=PuAZTRmMn8s

Kaut ko evolūcija ir izdarījusi tomēr nepareizi: odiem vajadzētu lidot bez skaņas (vai tādu, ko nedzird cilvēks) un arī dzēlienam vajadzētu būt nejūtīgam.

Ļoti jāsaņemas lai nesāktu dzesēties ar Coronām uzreiz pēc brokastīm. Pagaidām vienkārši tupa apleju sevi ar dārza šļūteni un žūstu ēnā, iekšēji īdot

Saule, laime, jūnijs

Jāatzīmē, ka mani augi un dzīvnieki ar laikapstākļiem izskatās tikpat apmierināti kā es. Pat Ričmonds, kurš vispār gan ir polārā mitrene, taču šajās dienās ir izlēmis, ka situācija dod viņam tiesības gulēt pa dienu manā gultā, un esmu kļuvusi par slinku dzīt viņu no turienes prom.

DELFI: Pagrabs – miljonāru izprieca?

Haijama atklātība svētdienas rītā

هر چند که از گناه و بدبختم و زشت
نمید نیم چوبت چو پرساتن گنشتا
اما سحری که میرم ازمخموری
می خواهم و معشوقی نه مسجد نه کنشت

Parindenis

Kaut esmu nelaimīgs un pretīgs savos grēkos,
Nav izmisuma man kā elku pielūdzējam.
Bet kad no rīta mirstu paģirās,
Vīnu un mīļoto gribu, ne mošeju vai templi.

Laukos viss mierīgi.
... )

Jun. 19th, 2021

DELFI. Vācija izmanto iespējas un negaidīti droši pieveic Portugāli

R.I.P., Slava Se...

Uz vasaras beigām gribu sev uzdāvināt kaut ko dizainerīgu, ar vārdu. Visdrīzāk, kādu krutu žaketi, lai var iedefilēt birojā ar glanci.
Kuru dizaineru izvēlētos jūs?

Sakravāju čemodānu ar vasaras parpalām. Lieliska sajūta!

"UK Biobank scanned over 40,000 participants before the start of the COVID-19 pandemic, making it possible to invite back in 2021 hundreds of previously-imaged participants for a second imaging visit. Here, we studied the effects of the disease in the brain using multimodal data from 782 participants from the UK Biobank COVID-19 re-imaging study, with 394 participants having tested positive for SARS-CoV-2 infection between their two scans. We used structural and functional brain scans from before and after infection, to compare longitudinal brain changes between these 394 COVID-19 patients and 388 controls who were matched for age, sex, ethnicity and interval between scans. We identified significant effects of COVID-19 in the brain with a loss of grey matter in the left parahippocampal gyrus, the left lateral orbitofrontal cortex and the left insula. When looking over the entire cortical surface, these results extended to the anterior cingulate cortex, supramarginal gyrus and temporal pole."
No https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.11.21258690v1