January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Jun. 30th, 2022

FUCK

OK, man nepieciešams kaut kā labāk organizēt savu akadēmisko dzīvi lol nupat ieripoja akcepts konferencei un MAN NAV NE MAZĀKĀS IDEJAS ko es viņiem tur pieteicu bļe. Pieteikums google formās.

Āāāāaā.

Nēnu kaut kur jau es atradīšu to failu, bet sounds more like a fail right now

/ ...ble. Bet nu labi, es varētu pieņemt, ka es zinu, *par ko* es gribēju runāt un... FOR FUCKING FUCK'S SAKES. Nēnu labi, abstrakti un nosaukumi konferencēm jau vienmēr mainās, right? Bet kas man kaiš, jebaķ.

lies have short legs

https://youtu.be/NTsedrj1XKI?t=23

#coup
#greed

gribas uz jūru:-)

esmu pamanījis, ka alkoholiķiem patīk strādāt par skolotājiem (vai skolotāji ir predisponēti uz dzeršanu). es ar', kad atmetu, aizgāju strādāt par skolotāju.
tā kā, ja tu draudziņ nezini, kur ir laime tava - bee cool, go back to school.

Jun. 29th, 2022

-Pa logu redzēja kā ceļotāji piestāj blakus manam auto, cītīgi to pēta un nāk runāties. Diezgan uzmācīgi gribēja to nopirkt. Nauda esot. Parādīja.

-uznāca kaut kāda sen nebijusi vēlme un pat vīzija.

Bruņinieki tomāti ar savām citronu armijām un grāfienēm Kārenām Ķirsēm. Ko tu sīpols padarīsi..

Iesakiet kūdzu must see dabas taku Igaunijas dienvidu daljā, vēlams ko atškirīgu ainavā no LV (saprotu ka uz salām vajadzētu bet laikam ne šoreiz)

Modernais ekvivalents tādiem fenomeniem kā Salemas raganu medības tepat nupat kā - kovidhistērija un ļauno "antivaxeru" medības. Rietumos jau pilnīgi nopietni aicināja nevakcinētos likt cietumā un jau mācīja bērniem kā nīst šos negantuma iemiesojumus. Masku kultisms un "omg, tev ne tā uzvilkts tavs pioniera lakats uzpurnis" kārenošana. Paldies Dievam līdz asinsizliešanām netikām, bet vēl jau nekas nav beidzies. Gaidam rudeni.

Tie, kas teiks, ka nav ekvivalences - ekvivalentas ir psihiskās problēmas un masu panika, kas liek cilvēkiem uzvesties iracionāli, agresīvu kultu manierē. Iegansts var būt jebkas. Baznīca vienmēr strikti apkaroja šīs māņticības izpausmes un starp tās pakarojamajiem bija sektas, kas ar savu uzvedību un aktīvisma stilu bija diezgan precīzas mūsdienu woke mobu kopijas.

vai krievijas valsts iestādēs strādājošie vēsturnieki ir drošākais informācijas avots par krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem?
vai kristiešu teologs ir uzticamākais avots par kristietības pastrādātajiem noziegumiem?


Did the Catholic Church kill witches in the Medieval Ages? Were the women who could cure diseases called witches at that time?

First, it wasn’t really a thing in the medieval period. It was more in the early modern era, early 1400s to late 1700s, the height of it in the mid 1600s.

And the gross exaggerations of “the Burning Times” are a compelling myth, but almost entirely fabricated. Which is not to deny or excuse what did, in fact, happen. There’s just no reason to exaggerate or lie about history.

The most generous realistic estimates suggest that, over a 400 year period, perhaps 30,000 “witches” were killed either by religious authorities, or, most often, by mobs or state authorities. Most were executed in other ways than burning, and many of those burned were killed first, then their bodies burned.

About 80% of these were women, and the rest men. But even this varied, in some countries, men were the majority of those accused and executed.

Now, that’s still 30,000 more than should have been killed for their identity or practices, except where they were accused of witchcraft as a means by which they had committed a capital crime like murder. (I don’t condone capital punishment, but many legal and ethical systems, then and now, do. And many of these were in that context - not executed as witches, so much as executed for capital crimes carried out by “witchcraft”, most commonly, poisoning).

For perspective, that’s an average of 75 people a year, globally. The US alone accounts for more than half that many death penalty cases annually, today. Also, about 75% of people accused of witchcraft were acquitted.

In some places, nearly all of those killed as “witches” were violent criminals. In others, many were guilty of petty crimes or prostitution, most likely as the result of poverty and limited social class or acceptance. It was almost never the case that those targeted were actual pagans, goddess-worshippers, or targeted for threatening the patriarchy with their ‘uppity’ ways and medical know-how - in fact, midwives and other wise women known for their healing knowledge were often part of the trials, used on the side of the prosecution.

Targeting “witches” seems to have been a practice that was not widespread, but was just as likely in Catholic and Protestant circles, whether Anglican, Calvinist, Lutheran, or other, or in nonpartisan areas. Most of Catholic Europe never experienced any witch trials or persecution of witches. The phenomenon seemed to start in the western alps in about 1425, and died out in Poland in 1788. While English (Protestant) colonies saw famous witch trials, as in Salem, Catholic Spanish and Portuguese colonies saw none. On the other hand Catholic Belgium was worse than Protestant Netherlands. The infamous Spanish Inquisition - in its 350 year history - only ever executed two people as “witches”. So it really depended as much or more on local culture, politics, and populace than religion or religious identity.

The real factor seemed to be if an overzealous “witch hunter” was making his name - and profit - in the area. And the attitudes of the monarch or political ruler. In England, for example, the worst persecution of witches occurred under Elizabeth I - more than under any king, even James I.Andrew Boyd
Professor of Theology and Religious Studies (2013–present)

Dienas citāts

"Novecošanas alternatīva ir nevis mūžīga jaunība, bet gan agrīna nāve." (E.Lukasa)

Aiz virtuves loga auga apinis. Šogad to ir pavisam apēduši kaut kādi nezināmi kāpuri - no lapām palicis tikai dzīslojums, kā zaļas mežģīnes. Šodien vienbrīd taisījās uz lietu, uzpūta vējš, un visus tos kāpurus laikam nopūta zemē, jo nekavējoties ieradās vairākas zvirbuļu ģimenes, kas viņus lasīja un ēda. Mēs ar vīru diezgan aizgrābti vērojām pa logu, kā zvirbuļu mamma baro mazos, tikko lidot sākušos zvirbulēnus. Tā ka mazais sēž un mamma viņam ieliek mutē kāpuru. Nemaz nezināju, ka putni mēdz barot ne tikai ligzdā tupošus mazulīšus. Likās - izgrūž no ligzdas un viss, bet, izrādās, nē.

you make 10 meals, you are not a cook, you make 20 paintings, you are not an artist, but you kill once and -

Tajā pat laikā

citi tādi paši:

https://jauns.lv/raksts/zinas/509005-video-teatra-izrade-ar-prezidenta-egila-levita-sasausanu-ta-dievticigie-sekotaji-janos-reklamejusi-slesera-partiju

Fundijam depris jeb depro fundis

Mums te sc ir savs reliģiski fundamentālistisks susļikoīds, vēl viens organisms kurš attaisno vienu no lielākajiem noziegumiem cilvēces vēsturē:

// ka varbūt tikai 1 % no sadedzinātajām patiešām darījās kaut ko ar melno maģiju vai lāstiem.//

http://klab.lv/users/de_profundis/285637.html?mode=reply

darbam no laukiem ir brīnišķa blakne - var strādāt un nepalaist garām vasaru. var strādāt, bet būt visu laiku ar bērniem. var strādāt un priecāties.
lūk, frīlancera trešdaļslodzīte, Tu mana mīla.

Nāku ārā no wc, ar dāmām pačurājām pirms ceļa un man priecīgi skrien pretī vecākais "mammu, mammu! es iemācījos padzerties!" un iebāž visu dzirdnes aparātu mutē
Biju šokā, lai gan par ko, mēs tak no laukiem

Revolucionārs

Pēc miljona ir miljons karā kauts,
Mēs vēlējāmies atmaksu un brīvi.
Es kaujas laukā zvērēju, ka dzīvi
Sākot nava vērts, līdz kautais slavā skauts.
Bij kauti miljoni, nu jaunā audze
Ar džimmisoļiem jaunās šausmās iet.
Es pats tai līdzīgs — tā man bieži šķiet.
Ir dzīve atkal pretrunību kaudze.
Nav redzams ar, kā prātīgāks mazliet
Es pats. Bez cerībām ta dienas riet.
Bet tagad vēroju — vai tas gan ļauts ? —
Ko agrāk pielūdzām, to apkarojam sīvi.
Dej jaunatne ar tukšām galvām spīvi,
Kad šībers saksafona taktī rauts.

Francs Verfels. Atdzejojis Kārlis Dziļleja.

Uzlidojums

Ak tu, mans Dievs, kāpēc Tu mani sējis
Pie parādībām, piekalis pie virsmas,
Ka es, — kad gars un miesa man pie irsmas,
Viens gurdi velkos, dzīvi neiespējis.

Kaut būtu es caur visām zvaigžņu klaidām
Kā ēters, klusme, nesavtībā dzisdams,
Ne miesai piezīdies vairs, maldos krizdams,
Svešs viņas vātīm skaudrām, prieka smaidam.

Kad nu man devi Es, un radījis
Tu nespēk-mokām mani, šaurei grūtai,
Un necienīgas pašmocības dzīvei, —

Mans gars viss Tavu balsi sadzirdis.
Nu liktens skaists ik manai domai, jūtai.
Tu sauc. — Es drebu ejot pretī brīvei.

Francs Verfels. Atdzejojis R. Rudzītis (vai nu Rihards, vai Romāns, visdrīzāk).

sievietēm (gandrīz visām, un arī dažiem vīriešiem) ir īpašas attiecības ar dabu, ar augiem, ar bērniem, ar citu cilvēku ķermeņiem, ar mēnesi / mēness fāzēm, ar sava ķermeņa cikliem, kā arī viņu ķermeņiem piemīt dabisks magnētisms, kam ir milzīga ietekme uz vīriešiem (patriarhiju). tā visa ir dabiskā maģija, kur Dievs satiekas ar zemi, ar miesu, un domāju, ka varbūt tikai 1 % no sadedzinātajām patiešām darījās kaut ko ar melno maģiju vai lāstiem.

Saskāņa