January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Dec. 6th, 2022

ol

Par tuksnesi.

Pēdējo reizi kauns par savu valsti man bija nosink spešel laikos. Tomēr viens idiots pie varas demokrātiskā valstī ir pārejoša parādība. Nāks jaunas vēlēšanas, un pie varas būs citi.. jauni idioti.
Pašreiz, man ir vienkārši sveloši kauns par savu valsti un man ir grūti skatīties acīs tiem saviem krievu draugiem, kas ir pret Putinu, karu un tiem kuri ir par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju. Tiem krieviem kas prot mūsu valodu un nečīkst par nepilsoņu pasēm.
Mēs uz Eiropas fona, un pat Baltijā esam dziļā dirsā gan ar korupcijas uztveres indeksu, gan ar vārda brīvību un cenzūru. Man ir kauns, ka mēs TV Rain uzlikām uz paplātes pagriezāmies pret kremli un izšāvām viņiem galvā. Un sev kājā. Un tad otrā kājā. Smieklīgākais, ka TV Rain izķepurosies. Bet mēs paliksim uz ceļiem ar sūdainu degunu pie Kremļa dirsas. Mēs esam veiksmīgi izgājuši no padomju savienības, Bet padomju savienība joprojām nav pametusi mūsu prātus. Kas ir vārda brīvība, demokrātija un Eiropas vērtības mēs vēl neesam sapratuši.
Acīm redzami ir jākonstatē divas lietas. Latvijā Kremļa vara un ietekme ir daudz, daudz stiprāka nekā man likās. Daudzi ir iebaroti un ēsmu ierijuši līdz aknām. Un otra - mūsu tūdaliņi ārkārtīgi baidās no spēcīgas un neatkarīgas TV ko nespēj turēt īsā pavadiņā kā bezzobainos nacionālos kanālus. Laikam kādam ir bail ka TV Rain ēterā varētu parādīties pētijumi par dažu cilvēku naudas plūsmām, sakariem un noziegumiem.

best fake news

tvrain galvenais redaktors ir ļoti skaisti sagrozījis kanālam izteikto pārmetumu, ka tvrain ieradās uz administratīvo sēdi bez tulka: Вот так и рождается и распространяется фейк-ньюс. На заседание по лицензии представителей Дождя даже не пригласили.
vienkārši vajag izlikties, ka oriģinālā ziņa bija par šodienes sēdi, nevis par iepriekšējo pārkāpumu un faktu kā tādu, un tad nosaukt to par fake-news, jo, lai gan neviens nav teicis, ka tas notika šodien, bet tagad tā ir pateikts, viltus ziņa ir radīta + tās tekstā ir sūdzība par neesošo viltus ziņu oriģinālajā ziņā. šādi es vēl sākšu ticēt krievu propagandas spēkam.

Par Navaļniju jau senāk šļakstīja tik pat karstu (o, kāds vīrietis, svīstu) kā Zjeljenski. Runājošās galvas - opijs tautai.

Kā jau bija paredzams, īpaši progresīvie pa īstam sarosās par iespējamo cenzūru tikai tad, kad zem tās pakļūst piektās kolonnas un pučisti.

No pēdējām atziņām par vēsturi un tagadni, arvien vairāk liekas, ka atrodamies kādā globālās stratēģijas datorspēlē. Visi individuāli esam NPC priekš mikromenedžmenta un daļas no lielākām figūrām makro soļiem. Mūs spēlē kaut kādi nogarlaikojušies deģenerāti, jo nav vairs prātā nekā labāka ko darīt. Varbūt viņi arī ir tie, kas atklājuši nemirstības formulu un sava loma spēlei ir salabāt to pilnīgā noslēpumā un tikai savai lietošanai, nepārtraukti iznīcinot tautas, valstis, radot jaunas, pārtaisot demogrāfiju, izraisot karus, teraformējot spēles lauku utt.
Vai arī kā daži domā, ģenētiskās inženierijas eksperiments.

Jebkurā gadījumā šīs samsaras kungi ir kādi antediluviani, citādi visam šim absurdam un neloģiskumam it visā, ko "mēs" darām nemeiko sensu pat, ja saprotam, ka cilvēki savā vairumā ir pastulbi. Vajadzētu tomēr pastāvēt līderiem, kas darbojas saviem junitiem par labu, bet tie visi ir lelles, kas dara visu pretēji NPC gribai un pēdēji pret to neko nevar darīt un arī negrib, jo pakļaujas no augšas inceptētiem algoritmiem.

Nav jau tā, ka es pats būtu lielā sajūsmā par visiem Latvijas likumiem. Bet fakts ir tāds, ka Latvija ir spērusi ļoti lielus soļus, lai kļūtu par valsti, kurā ievēro likumus. Kad bija vakcīnu mandāti, tad es neticēju, ka cilvēki tos ievēros. Bet tā nenotika – visi tos stingri ievēroja. Cilvēki bija sašutuši, gāja protestos, mazie uzņēmēji izputēja, izpostīja ģimenes, bet turpināja ievērot. Tas nozīmē, ka cilvēki ir sākuši cienīt valsti un tās likumus.

Nu nebija tas vēl 100%. Vēl ir daudzi trūkumi. Bija ārsti, kas viltoja vakcinācijas sertifikātus. Mēs atzīstam, ka sertifikāti nebija pamatoti, bet tik un tā tiesājam šos viltotājus, jo likums ir likums, un tas ir jāievēro, pat ja reizēm tas rada sliktas sekas. Acīmredzot, likumu ievērošana ilgtermiņā ir stabilas valsts pamats.

Bet ja valstī ierodas cilvēki, kuriem ir cita izpratne par tās likumiem, tas ir ļoti nevēlami. Tas apdraud mūsu sasniegto progresu. Mums ir jāiet uz priekšu nevis atpakaļ. TV Rain bija jāievēro likumi, un jāizrāda cieņa pret regulatoru lēmumiem, pat ja viņiem šķiet, ka tie nav pamatoti.

;)

Vakar visu rītu priecājos par mārrutku speciālista (atvasināju no "Специалист хренов") komentāriem sastībā ar manu personu.

citāc:
***
Otrādi. Jan-09 laikam kaut kādi hormonāli traucējumi un viņa taisa drāmu.
+ jan - 09 nav tēmā, jo nezina ka repair manuals ļoti virspusēji reizēm ir bet principiālās elektriskās shēmas, spriegumu un testa signālu kartes, elementu izvietojuma kartes un vispārējā tehniskā apraksta parasti nav.
Nē nu tas ir samērā smieklīgi ja cilvēks izsakās par elektrotehniku un (acīmredzot) nezina kā izskatās normāls tehniskais apraksts un ekspluatācijas instrukcija
***

šodien padomāju, ka jāuzraksta, pašam noderēs.

Ap 89-90o gadu manās rokās nokļuva pirmās "руководства по обслуживанию" un "руководства по ремонту". Pirms tam jau biju saskāries ar "инструкций по эксплуатации" un "руководство пользователя" tipa rakstu darbiem. Principā tiem laikiem normāla parādība, 3 līmeņu dokumentācija, a la lietotājam, apkalpotājam, remontētājam.
Kopš tā laika ir pabeigts radiotehniķu kurss, kur apgūta teorija, pastrādāts dažādās pozīcijās un apakšražotnēs ražotnē LV (RRR jaunā) un UK (Eaton MEDC), pabūts Roehde&Schwarz ražotnēs / treniņu centros Ķelnē un Minhenē.
PCB salikšana, testi, fault finding down to component level, mikreņu programmēšana, AC/DC shēmas, HV, frekvences, oscilogrāfi etc nosedz mazu daļu no pieredzes.

un bija smieklīgi, ka kāds, kura "замашки" jeb uzvedība pretendē uz SC tehnokrāta titulu, nezin par elementārām nozari (elektroniku un elektrotehniku) ietekmējošām EU likumdošanas izmaiņām, un pēc tam mēģina "nolikt" oponentu, rakstot pilnīgu .uiņu.

/upd Vispār jau jāsaka paldies oponentam, uzliku vilkties jaunākos pieejamos elektronikas servisa manuāļus, citādi pēdējie vēl novembrī atvilktie bija par mil sakariem, taktiku, un droniem.

Krii, es domāju, ka tas ir vienīgais veids, kā ar tādiem tikt galā. Ir pilna pasaule ar troļļiem, kas ņemsies un tev par katru punktu argumentēs, lai gan ir skaidri redzams, ka tur nav nekāda respekta pret Latvijas valsts likumiem. Tu zini, ka viņi atnāca uz iepriekšējo pārkāpuma izskatīšanas sēdi bez tulka, cerot, ka visi ar viņiem runās krieviski?

Protams, viņi varbūt tagad pārsūdzēs un kasīsies bezjēgā, un nevar zināt, ar ko viss viss šis beigsies. Bet tas nav mūsu uzdevums nodrošināt Krievijai opozīcijas ruporu. Tas ir pārāk riskanti. Lai to dara Amerikas balss vai Brīvā Eiropa vai kāds cits globāls avots ar lielākiem resursiem. Mēs esam uz robežas, kur mums patiešām ir lieli riski valsts drošībai.

P.S. Tu pat raksti “TV Dožģj”, kas nemaz nav nosaukums, ar kuru viņi darbojās Latvijā. Kāpēc tev jālieto šis nosaukums?

P.S.S. Es joprojām redzu Latvijā daudzas mašīnas ar Krievijas numuriem, kuru īpašnieki pat nav pielikuši kādu Ukrainas karodziņu vai tamlīdzīgi pauduši, ka ir pret karu Ukrainā. Sākumā pat bija tā, ka daži lika viltotus numurus, jo kaunējās vai zināja, ka cilvēki viņus nosodīs, bet tik un tā nebija spējīgi signalizēt, ka viņi tomēr atbalsta ukraiņus. Viņi ir gatavi pārkāpt visus likumus, pat viltot numurus, lai tikai nebūtu jāprotestē pret karu.

Plus vēl tas, ka reāli ik pa reizei nodedzina kādu mašīnu ar Ukrainas nevis Krievijas numuriem. Mums visiem ir skaidri jāsignalizē, ka mēs nepieņemsim šeit krievus, kas atbalsta Krievijas karu Ukrainā. Aizskart mašīnas ir barbarisms un to nevajag darīt, bet signalizēt valsts līmenī ar TV Rain aizliegšanu ir pilnīgi pareizs un atbalstāms solis.

kremlis ja priecājas

"Meanwhile, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov told reporters that "some always think that there is a place better than home, that there is always more freedom than at home. This is one of the clearest examples that shows that these are the wrong illusions"

1583. gada 25. augustā jezuītu vicerektors ar dažiem asistentiem laivās izbrauca jūrā un pēc jūrmalas zvejnieku lūguma svētīja jūru, kā to pēc tradicijas esot pirms reformācijas darījuši dominikāņi un franciskāņi. / Latvijas vēstures avoti Jezuītu ordeņa arhīvos, sak. Dr. J. Kleintjenss, 1941

ļgribās plašu dzīvojamo telpu vai darba istabu. ar milzīgu galdu vidū, uz kura darboties, brīvi apjamu no visām pusēm, un gar sienām vajadzīgos materiālus, lielu logu uz ziemeļiem gaismai.

Un kā jums - kaimiņi skatās iekšā pa logiem?

Sēžu, strādāju, skatos - uz mani skatās. Pārāk jau vienkārši tas maniem kaimiņiem - jo tā ir skola, un viņu logi ir tieši uz manu virtuvi, burtiski dalam sienu. Man vispār tā neomolugīgi palika, un ko lai dara? Iet, teikt, lai nelūr? Viņiem jau it kā žalūzija tur ir, bet pa malu tāpat ielūr. Jūtos kā pingvīns zoodārzā.

Baigā svētku diena.

Mums vakar ar R bija vēlviens strīds par to, ka mēs nesocializējamies. Fine, jā man patiktu ja būtu daudz forshi draugi apkārt, kuriem patīk Jēzus un daba un seasonal candles, ar ko socializēties, bet man nav un es negribu iet socializēties ar random paziņām that don't appreciate my depressing humor and are actual perfect humans. Es labprāt audzinātu S kā Hannah no tā seriāla, jo ja reiz viņs ir piedzimis antisociālai eksistenciālistei, tad that is his throwness and it cannot be helped. I guess these are the sort of things you need to discuss / match before having babies. :')

Bet es varu iedomāties, ka R ir grūti. Es esmu nākusi no Latvijas vides, un disfunkcionālas ģimenes, kur savrupība, garlaicība un beziebildumu stumšana is very fabric of existence. Kamēr viņš ir nācis no Meksikas, kur ģimene, svētki un kopā būšana ir only true religion.

Par Lietu

Ar "labajiem krieviem" un "Putina karu" īpaši Latvijā ir tā, ka pat ja viņu nav, nākas tos izdomāt. Sabiedrībai vēstures, etniskās kompozīcijas un pastāvošās ģeopolitiskās situācijas dēļ ļoti, ļoti gribas, lai tā būtu patiesība, ka tur vairums ir pavisam normāli cilvēki, kas ir kaut kādas nelielas kliķītes varā, slikto propagandas mediju apmānīti utt. Labi, var vēl saprast tādu Olgu Drageļevu, kam pašas kaut cik emocionalā līdzsvara noturēšanai ir vitāli nepieciešams šis pašapmāns. Vēl atceros kā viņa rakstīja esejas, kāpēc svin un svinēs 9. maiju. Liels pārsteigums man ir par tām izspūrušajām tantēm, kas pavasarī, kad "neatkarīgos" krievu medijus šurp atvilka, šķībi smīnēja par drošības iestāžu brīdinājumiem. Nu tak tagad noķēra aiz rokas. Kas vēl nav skaidrs? Pēc nopirktām neizskatās. Būtu cits tūnings. N štuku somiņas n'shit. Kā Čulpanai. Nez par filmas Mirotvorec honorāru pirka? Atgriežoties pie tēmas - Kur labumiņš latviešu intelektuālim vai sabiedriskajam darbiniekam nezināt, kā krievu dienesti strādā ar medijiem. Pietiktu palasīt kaut vai to, kas atklājās VDK materiālos. Man bija Varšavas Universitātē viens pasniedzējs, kas bija no 70-tajiem antikomunistu opozīcijā, izdeva samizdatu un vēlāk tika izdzīts no Polijas Tautas Republikas emigrācijā, kur turpināja strādāt kuslajiem emigrācijas medijiem. Viņš vēlāk ilgus gadus studēja komunistu lomu transformācijā un no sirds smējās par visām pasakām par dziesmotām, smata utt revolūcijām. Par savu opozicionāra darbību viņš teica - mēs uz to brīdi jau bijām komunistiem vajadzīgi. Ja viņi gribētu, lai ir miers un nav nekādas opozīcijas, mūs kā Beijruta laikā, apšautu. Vēlāk, kad atvēra arhīvus, tad izrādijās, ka svarīgākajos opozīcijas punktos komunisti bija salikuši savus cilvēkus, caur kuriem mēģināja stūrēt sabiedrības protestu. Spilgtākais piemērs Leha Valensas biogrāfija. Kas mūsdienu Krievija ir mazāk apņēmīga vai prasmīga kā komunistu Polija? Diemžēl tā ir taisnība, ka ja kāds ir reāli bīstams režīmam, tad viņu vairs nevar ieraudzīt termovizorā. Par pārējiem, pat ja viņi paši domā, ka dara ļoti viltīgu spēli ar dienestiem, tad paši ir nekas vairāk kā bandinieki. Jā, viņi tipa kritizē un tipa nosoda, bet vajadzīgajā brīdī vienmēr kaut kā nostājas tajā pašā pozā kā Maška Zaharova. Vai tur par okupekļiem, tūristu vīzām, krimnašu vai mūsu maļčikiem. Kāpēc šoreiz sanāca tā aptaisīties, ka tagad projektu pārraugošajam FSB majoram jaungada prēmijai kirdikt? Maskavas kundziņi kontaktējās galvenokārt ar pilnīgi mīkstajiem, iztapt laimīgajiem latviešu velkomētājiem un tādiem pašiem emigrantiem, kas nolēmuši nemierīgus laikus pārlaist savā Jūrmalas villā. Maskavas švītiņus aicināja uz visādiem smalkiem burziņiem, kur viņi apgrozījās lielvaru diplomātu un thinktankistu sabiedrībā. Tas viņiem radīja sajūtu, ka viņiem ir baigi svarīgais "jumts" un viņi ir šausmīgi kādam vajadzīgi, jo īpaši Latvijā. Pašu Latviju viņi tā arī nesāka uzskatīt par patstāvīgu spēlētāju, tāpēc klaji lika mīksto viņiem noteiktajiem rāmīšiem. Nu un pienāca pārsteigums, tikai lielkrievu bramanība smadzenes ir sačakarējusi tiktālu, ka viņi patiešām nesaprot, par ko ir norāvušies. Tad kā viņi tādi nesaprotoši var jebkā būt noderīgi Latvijas interesēm un jebko reāli ietekmēt Krievijā?

Ir jānāk klajā biežāk

cilvēki valkā kurpes, kuras neatbilst pēdas formai (foot shape boots), pat celtnieki, militāristi un sportisti - kuriem funkcionalitātei būtu jābūt cieņā.

* sliktas idejas nemirst nekad.

Man arī likās dīvaina tā TV Lietus ziņa, kur žēlo krievu kareivjus, ka viņiem salst kājas, bet nežēlo par to, ka viņus tik un tā drīz nošaus (galvenais, ka ar siltām zeķēm kājās). Bet vai nu šīs nelielās kļūdas dēļ vajadzēja viņus uzreiz slēgt? Var taču turpināt dialogu pat ar pretēja (naidīga) viedokļa paudēju. Atceros, kā šis kanāls bija sašūmējies par pieminekļa gāšanu, bet tādējādi dodot iespēju dažiem labi paskaidrot savu pozīciju, kāpēc tā ir pareizi.

Bet nu droši vien šeit nospēlēja cilvēciskais faktors. Tā vietā lai nožēlotu pateikto un solītos tā vairs nekad nedarīt, tur droši vien sākās iespītēšanās – mēs esam dižena nācija, ko gribam, to teiksim, un ne jūs mums te likumus rakstīsiet. Skaidrs, ka viņiem aizmirsies, ka mēs šeit tomēr rakstīsim likumus.

no rīta man šķita, ka Doždj apraides anulēšana mazliet par skarbu, bet tad palasīju krievu t.s. opozīcijas žurnālistu reakcijas, kurās viņi beidzot atklājuši savas īstās nostājas, vēsā mierā apsaukājot latviešus par nacistiem un mudakiem, un pārdomāju.

Ajau.

NEPLP tomēr anulē apraides atļauju Doždj, lai gan Ārlietu ministrs vēl vakar teica, ka Doždj ielaist Latvijā nebija kļūda.

upd. attieksmes jautājums. https://www.tiktok.com/@delfilv/video/7173984341700119813?_r=1&_t=8XxI6xMiHRN&is_from_webapp=v1&item_id=7173984341700119813