January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Mar. 28th, 2023

pēdējos vakarus izklaidējos ar dr. dray (nē, ne dr. dre).
kaut gan sākotnēji vienkārši interesējos par vitamīna c serumu.

marts

ja par vakardienas koncertu, tad pārsteidz no vairākām pusēm dzirdētās sūdzības par skaņu, jo man skaņa likās ļoti laba (stāvēju tālu aizmugurē), ja nu vienīgi drusku par klusu. visādi citādi man jau vismaz gadus desmit jebkāda veida koncertos ļoti gribas sēdēt. ilgi stāvot man sāk sāpēt mugura. visdrīzāk lordozes jostas daļā dēļ. toties bija interesanti uzzināt, ka neesmu tāda vienīgā un ir cibiņi, kas tam gatavojas laicīgi - ieziežot potenciāli sāpošās vietas ar ortofēnu. varbūt kādreiz jāpamēģina. man gan patīk Jura Šteinberga piegājiens - viņš redzēts nākam uz pasākumiem ar savu ķeblīti. bet par to drusku stresaini - vai apsargiem/iekšā laidējiem nebūs iebildumu. nujā, tātad koncerts bija foršs, bet ap kādu čeēsimto minūti starp mani un mākslas baudīšanu nostājās mugura. sāku dīdīties, knosīties, grozīties, staipīties un locīties un tā kā gaidīt, kad tad nu beidzot beigsies.

sestdien uz svētkim atbrauca mamma. tad gulēju diendusiņu, svētdien veselas divas, vakar bija žāksts ar bērnu psihologu, it kā labi, bet mājās uznāca kratīklis un triceklis, draudēja migrēna, iedzēru zāles un pagulēju diendusiņu, tad viss vakara cēliems un mācīties ieskaitei šodienas pēcpusdienā. to laikam ar Dievu uz pusēm uzrakstīju. šorīt nevarēju saprast kas i ko nevar brokastis ieēst, kafiju arī ne pārāk gribējos. tad, kad bija pagājis bezgalīgi ilgs laiks visu ko darot un pulkstenis pie sienas pa vecam rādīja pusdeviņi mani ķēra atklāsme. tas grozītais laiks ir tas, kas mani moka. es jau pagājušajā nedēļā ātrāk pirms septiņiem nevarēju no gultas izsvempties

Ups, šis man liekas ļoti interesanti.
LM iesaka neiet pensijā, jo šobrīd 2. pensijas līmenis ar mīnuszīmi. Paga tas ir kā? Cilvēks visu mūžu maksā, aiziet pensijā un ir spiests katru mēnesi piemaksāt par to ka ir pensijā?
Avots LR1 ziņas.

Hm.

https://jauns.lv/raksts/arzemes/551831-kaut-tikai-kads-neapvainotos-detektivu-karaliene-agata-kristi-kluvusi-par-politkorektas-cenzuras-upuri

Bet ja nu man kā ateistam šķiet aizvainojošs vārds dievs?

Un Allahs (kas nozīmē to pašu arābiski)?

Ko tad?

Digitālais korāns no kura izvākts vārds Allahs?

Hm jeb vrb nedot viņiem idejas :D

P.S. šķiet ka būs jāsāk intensīvāk apmeklēt grāmatu antikvariāti. Tās mantas jau ir galīgs daudzums - var izbeigties.

Nu vai pilnās grāmatas būs kaut kādos toros, onionos un pārējos dārknetos (kā tur bija Bredberijam 451 pēc Fārenheita?)

A kāda jēga ieguldīt naudu trešā līmeņa pensiju fondos, ja var izvēlēties jebkuru parastu investīciju fondu, no kura var izņemt naudu pēc vajadzības, nevis kad pienāk tavs vecumgals? Tāpat tev izmaksā visu summu vienā reizē.
Vai arī es kaut ko nesaprotu no ekonomikas?
Ak jā, nodokļu atmaksa. Nevis jāmaksā nodokļi par ienākumiem.

mīļais Cibas Dievs, lai arī man ir daudz visa kā ļoti vērtīga īpašumā, viss kaut kas, kas ir tik vērtīgs, ka tam nav iespējama tirgus cena un ar katru dienu tā visa vērtība tikai pieaug, bet... kaut kas naudas izteiksmē man arī noderētu. kāds miljardiņš eiro noteikti nenāktu par ļaunu.

lieta ko es latviešos nevaru izturēt ir apsēstība ar naudu. nu ne tā, ka alkatība, bet doma, ka viss VISS ir atkarīgs tikai no naudas. Piemēram, latvietis aiziet uz koncertu, viņš, kā jau visi latvieši, ir ārkārtīgi liels skaņas estēts un ļoti labi zin, ko nozīmē "laba skaņa" (tas nekas, ka "laba skaņa" nozīmē apmēram to pašu, ko "dzīves jēga"). un tad viņš saka, ka koncertā bija baigi sūdīga skaņa. ja jau es samaksāju tādu naudu par biļeti, es gribētu lai ir laba skaņa (jo es baigi labi zinu, ko tas nozīmē). man sāk likties, ka latvietis ir izdomājis, ka metot naudu virsū tumbai tā sāks skanēt labāk un tad viņš ir dusmīgs, ka tā nenotiek. Tas tā ir šausmīgi daudz kur - doma, ka ja būtu tā lielā nauda, tad viss automātiski būtu zajebis. Nebūtu, gan, jo tu par naudu atrisini tikai vienu no problēmām un pati galvenā problēma/s - neizglītotība, kūtrums, nevēlēšanās sadarboties un nevēlēšanās vispār, nespēja atzīt savas kļūdas paliek neatrisināta.

Māju Zviedrijā?
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/houses-abroad-latvia/bfdhi.html

am i right?

Tāds normāls mūsdienu teksts: "Es viņu/tevi iestalkoju". Un tur nekā krīpīga nav.

Bet, ja godīgi, tas ka vienīgā transportēšanās iespēja, kas palikusi, ir mēnešbiļete, ļoti konkrēti atceļ jebkuru vēlmi transportēties.
Saprotu proletariāta gaviles, bet visiem pārējiem tas ir ņe aļo.

nebiju gaidījis, ka koncerts manī pamodinās kaut kādas sen nepieredzētas šausmas. sen arī nebiju bijis vienā telpā ar tik daudziem cilvēkiem.


tiku pirmajā rindā. prātā visu laiku cīnījos ar “tu šeit drīksti būt, izbaudi” un “tu visiem traucē, ej aizmugurē”, un to visu papildināja arī sigitas teiktā atkārtojums galvā, ka viļņas koncerta biļetē bijis rakstīts “women in the front”. tieši pie skatuves bija dažu centimetru paaugstinājums, līdz ar to jutos kā 210 cm augsta melna siena, kas priekšā īsākiem cilvēkiem man aiz muguras. pa kreisi stāvēja vīrietis ar mazu meitiņu, bet pa labi džeks, kurš laikam bija kaut ko paņēmis, jo dejoja jau pie pirmās iesildītāja sniegtās skaņas. es centos it nevienam nepieskarties (vai arī - lai neviens nepieskartos man), izgāzu vēderu un ieliecu muguru, lai samazinātu savu augstumu, mainīju balsta kājas, lai nesāpētu mugura, izpildīju kaut kādus vārgus akrobāta trikus, lai tikai es aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas un būtu pēc iespējas mazāk neērts citiem, un arī uz aizmuguri iet vairs nespēju saņemties, jo tur izveidojusies cieši saaugusi cilvēku jūra, kurai būtu jātraucē viļņoties. jutos vainīgs, jo nedejoju, kamēr apkārt cilvēki kustējās, nebaidoties viens otram pieskarties. es jutos kā dambis, kas sašķeļ pirmo rindu dejotājos no manis pa labi un stāvētājos no manis pa kreisi. arī skatienus tulkoju asi - dāma pa labi manā virzienā raidīja bombastic side eye, un pat karinas skatiena tulkojumā spēju ierakstīt nosodījumu - stāv te kaut kāds sālsstabs visiem priekšā, stāv un nebauda tik pilnmiesīgi kā visi tie aiz viņa. vienā brīdī karina publikā svieda rozes, un šķita, ka mērķējot viņa roku šūpo manā virzienā, un es, protams, nevarēju tam noticēt, jo nejutos rozi pelnījis, un pamanīju, ka aiz manis roku stiepj userinfoneetiski, tādēļ pagriezos tā, lai viņai būtu ērtāk rozi noķert - lai tiek tiem, kuri prot priecāties un baudīt.


pie skatuves arī bija slikta skaņa. kliedzoša un plakana. šķita, ka skaņai ir tikai divi dziļuma slāņi - instrumenti izšķīda skaļā putrā, un tiem pa virsu karinas balss. tuvu koncerta beigām, īsi pēc tam, kad no kāda dejotāja aiz manis saņēmu nejaušu kulaka sitienu sev pa muguru, saņēmos un izbridu caur cilvēku augumu jūru uz aizmuguri, kur bija mazliet vairāk brīvas vietas un drusku labāka skaņa, bet nevarēja redzēt neko no tā, kas notika uz skatuves - tikai izplūdušus siluetus dūmakā.


es neesmu pelnījis labvēlību tikai tādēļ, ka es tā pats domāju. es nevaru baudīt tikai tādēļ, ka sev to neļauju. 


come on.

Vakar noskatījos vienkārši dievīgu trešu- Winnie-the-Pooh: Blood and Honey. Nespēju gan iedomāties, ka ko tādu varētu skatīties kino, bet šis dabū no manis 3/10 balsis. Lai būtu vēl sliktāks vērtējums vajadzēja vēl iekļaut klīniskākas ainas :)

Mar. 27th, 2023

Ko nesēsi, to nepļausi

Teātra dienā. Viena pati balta puķe manā kapu kalniņā:
https://www.youtube.com/watch?v=PQau5PlHDho

taksists ieslēdza dziesmu "Уведу тебя увезу тебя украду"
Tags:

šodien biju ar E uz viņa futbola treniņu, like, omg, viņi visi tik mīlīgi savās formās. daži vēl mazi tur ņemas savā nodabā. treneris saka - mest bumbu šite, a viens paņem bumbu un aiziet vispār citā virzienā, can't be bothered.
E, savukārt, nodarbības beigās sabēdājies saka, ka grib būt ātrs un stiprs, un tagad tāds neesot.

nez ko viņi raksta tajos maximas darba sludinājumos - ja tev patīk kaitināt klientus, izliekot nepareizas cenu zīmes vai arī neizliekot tās vispār, un ja vienaldzīga vai pat viegli rupja attieksme pret klientiem ir tava stiprā puse - tu esi tieši tas, kas mums vajadzīgs?
bet nu ne tikai mūsu maxima izceļas, arī citi.
atceros, kā druška atlidoja ciemos, un aizgājām cigaretes nopirkt narvesenā, kur uzreiz tāds: "ko vajag?" no uzlakotas pārdevējas.
druška pagriežas pret mani: "tagad jūtu, ka esmu latvijā."

Frizētava "Grieze"

Dārgie zinātāji, vai "Griezē" ir kāds griezējs, ko jūs noteikti ieteiktu vai noteikti neieteiktu?

Paldies!
Tags:

Kad esmu iesniedzis pieteikumu kādā ārzemiskā padarīšanā, kurā ir konkurss un sacensība, un kad padarīšanas organizatori atraksta atbildi, bieži vien izdodas atbildi noprast pat bez konkrētā teikuma atrašanas vēstulē.

Noraidījuma vēstulēm ir pāris stabili indikatori:
1) Sākas ar pateicību par piedalīšanos
2) Tiek norādīts uz lielu konkurējošo pieteikumu skaitu, kam būtu jādarbojas kā mierinājumam

Pēc tam kaut kur parasti seko konkrētais teikums: soz, bet šoreiz nē.

Šodien saņēmu e-pastu, kurš pēc struktūras ļoti atgādināja noraidījuma epastu, tāpēc, ieraugot vēstulē frāzi "We are pleased to invite you to..", biju drīzāk pārsteigts nekā priecīgs (un kas tur vispār ko priecāties, ka jāstrādā vēl vairāk). Vai nu es nemāku lasīt apstiprinājuma vēstules, vai arī viņi tās nemāk rakstīt.